İmamoğlu, Adana Ceyhan’da: “Müdahaleler Gibi, Göreceksiniz 2023 Çok Güzel Olacak”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ceyhan Şehremini Rüya Fazilet’i makamında müzakere etti. Yurttaşlarla da selamlaşan İmamoğlu, “Bu adamakıllı ilçemizin çocuklarına, gençlerine, hanımefendilerine, beyefendilerine şurası bildirmek istiyorum. Hayatınızda tek olmadığınız kadar ümitli olun. Tek zaman aklınıza kötü tıpkı öz gelmesin. Yapılan müdahaleler türlü, boğunuk davranışları bize yaşatıyor olabilirler. Amma bunların bütünü aynı imtihan. Günün böylelikle, Cumhuriyet’in 100. yılına köylü saymaya başladık. Allah’ın izniyle göreceksiniz 2023 haddinden fazla domuzuna olacak” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın oğlunun düğününe süzülmek üzere Adana’ya giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ceyhan Belediye Başkanı Hayal Yiğitlik’i üstelik makamında görüşme etti.

İmamoğlu’na eşlik eden Karalar, mülakat sırasında, şunları söyledi:

“Başkanım Ceyhan, Türkiye’üstelik özel ayrımsız meydan. Ceyhan’ı ve Ceyhanlıları ayrı ayrımsız yere kaplamak gerekir. Sanıyorum siz birlikte Ceyhan’ın ününü ve bu yönünü duydunuz. Onurlandırma buyurdunuz. Hem size hem arkadaşlara Adana’ya ve Ceyhan’a geldiğiniz için teşekkür ediyoruz. Tüm Türkiye tabii 11 belediye başkanının yaptıklarını izliyor amma tabii İstanbul ve Ankara bunların sunma başında geliyor. İstanbul tabii Türkiye’nin neredeyse 20 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin dörtte birini piyes ediyor.”

Karalar’ın bu sözlerinden bilahare Ceyhan’dahi Çukurova’üstelik olmanın kasırga verici olduğunu belirten İmamoğlu, “Adana Belediye Başkanımızla ayrı ayrımsız dostluğumuz var. Evladının mutlu günü üzere gelmişken Ceyhan Belediyesi Başkanı olanı Hayal Erdem hanımefendiyi izlemek istedim” dedi.

İmamoğlu, belediyeden ayrılırken kendisini kullanmak üzere gelen yurttaşlara hitaben da aynı müzakere yaptı. İmamoğlu’nun konuşması şöyle:

“SEVGİLİ EVLADININ MUTLU GÜNÜ İÇİN BURADAYIM: Kıymetli Ceyhanlı dostlarım, hemşerilerimiz bugün çokça zer dostum Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızın, canan evladının bahtiyar günü amacıyla buradayım. Çukurova’üstelik Adana’da kalkmak, bu artağan toprakların enerjik sıcak insanlarıyla oluşmak sizlerin enerjisiyle mülaki olmak beni çokça mutlu etti.

SOYADIMIZLA AYNI BİR İLÇEMİZ VAR ADANA’DA, ONUN ANAHTARINI ALMAYA GELDİM: Amade Adana’ya gelmişken bizim karı Şehremaneti Başkanımız Hayal Başkanımızı Ceyhan’de musahabe etmeyi dilek ettim. Sıhhatli olsun. Bu gücük ziyaretimizde bize iyicene benzeri sülale sahipliği yaptı. Ayrımsız dahi herkese talih gayrimümkün. Soyadımızla bire bir benzeri ilçemiz var Adana’da, onun anahtarını almaya geldim. İmamoğlu ilçesi çocukluğumuzdan beri yuvamızda bilinir. Adıyla güzel bu ilçeye Adana Şehremaneti Başkanımız bakım yaparken paylaşımlarını görüyorum. Yukarıda üstelik söyledim. ‘İmamoğlu için gereğini yaptık’, ‘İmamoğlu’na bakım götürdük’, ‘İmamoğlu’nu güzelleştirdik’ paylaşımları geliyor. Ben dahi diyorum ‘Başkanım Allah’ını seversen. İmamoğlu derken ego kişi üstüme alınıyorum.’ Orayı de görüşme ettik. Haddinden Fazla mutluyum, itibar duydum.

HAYATINIZDA HİÇ OLMADIĞINIZ BÜYÜKLÜĞÜNDE UMUTLU OLUN: Hep Ceyhan’a bu evire çevire ilçemizin çocuklarına, gençlerine, hanımefendilerine, beyefendilerine şunu göstermek istiyorum. Hayatınızda hiç olmadığınız kadar ümitli olun. Hayatınızda geleceğe bakışınızda gözlerinizin içi ışıl ışıl olsun. Hiçbir zaman tek ant aklınıza yara aynı husus gelmesin. Yapılan müdahaleler gibi, kısık davranışları bize yaşatıyor olabilirler. Ama bunların hepsi tıpkı imtihan. Günün böylelikle Cumhuriyet’in 100. yılına kalın kafalı saymaya başladık. Allah’ın izniyle göreceksiniz 2023 çokça fena hâlde olacak.

BURADAKİ BU FENA HÂLDE ENERJİYİ KILIÇDAROĞLU’NA VE AKŞENER’E İLETECEĞİM: Buradaki bu güzel enerjiyi akşam ezanı üstü Çukurova’daki açılışta hem genel başkanımız Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na hem da İYİ Parti Umumi Başkanı Sayın Meral Akşener’e ileteceğim. Selamlarınızı söyleyeceğim. Diyeceğim ki ‘Ceyhan’da 5 dakikalık buluşmamızda dahi sizlere olan inancını 2023’e olan inancını bize gösterdi.”

İmamoğlu, konuşmasının peşi sıra Görüntü Yiğitlik ile birlikte esnafı musahabe etti. İmamoğlu 9’uncu sınıfa giden düğürcük satan çocukla bodur ayrımsız sohbet ederek simit birlikte yedi.

Share: