Ilçebay Keleş’ten Çubuk Angajman Eş Müteşebbis Zirai Kalkınma Kooperatifine mülakat

Çubuk Kaymakamı Ademiyet Keleş, ilçede canlılık yürüten Çubuk Temas Karı Girişimci Zirai Kalkınma Kooperatifini musahabe etti.

Kooperatif başkanı Saliha Çipo’den yapılan çalışmalarla ilişkin bilgelik kayran Keleş, kooperatif sayesinde sülale hanımlarının üretime ve ekonomiye katkı sağlamaya başladığını, Kaymakamlık olarak onlara seçkin çeşit desteği vereceklerini söyledi.

Kooperatifin anadan görme yöntemlerle bulgur ve un üretimine başladığını, bundan duydukları mutluluğu rapor fail Keleş, “Bu atölyede kadınlarımız sakat usullerle bulgur, yarma ve yekpare buğday unu üretiyor. Mahsulat bozulmamış ve katıksız bire bir ortamda üretiliyor. Kadınlarımızın tıpkı araya gelerek kurduğu kooperatifi hem Kaza hem birlikte belediye olarak yakından strateji ederek, destekliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde elan değişik ürünlerle vatandaşlarımıza bakım edecekler. Kendilerine teşekkürname ediyorum.” dedi.

Kooperatif başkanı Demir de 16 familya hanımına hisse senedi imkanı sağladıklarını rapor ederek, bu sayede kadınların ev bütçesine ve ekonomiye katkıda bulunabildiğini belirtti.

Satışları içtimai medya üzerinden yaptıklarını ve haddinden fazla sayıda havale aldıklarını anlatan Çıpa, “Üyelerimiz arasında kadınlar olduğu büyüklüğünde kültür mühendisi ve gıda mühendisi gençler de var. Şu anda fena hâlde temenni geliyor. İnsanlar natürel ürünleri yeğleme ediyor. Talebi yetiştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Ziyarette Ilçebay Keleş da istihsal yapan kadınlara aynı süre bindi verdi.Share: