Ilbay Uca Polat, ‘Başarı hikayeleri’ programında öğrencilerle buluştu

Ilbay Mualla Polat, ‘Başarı hikayeleri’ programında öğrencilerle buluştu

KÜTAHYA – Kütahya Valisi Mualla Polat, ‘Yeni Bire Bir Sahn Yeni Benzeri Dem Derneği eliyle planlı ‘Gençlerle umum ele-muvaffakiyet hikayeleri’ programına mihman oldu. Kütahya İl Milli Yetişek Müdürlüğünde tahminî 400 lise öğrencisiyle tıpkısı araya mevrut ve gençlere hayata ve geleceğe dayalı koskocaman tavsiyelerde bulunan Ilbay Şanlı Çelik’e bire bir de sürpriz yapıldı.

Kütahya Esenlik Çığır Lisesindeki fotoğrafıyla başlayan, Kütahya’daki halkla bağırsak içe fotoğraflarının düz aldığı ve Kütahyalıların bağlılık mesajlarının yer aldığı sürpriz videoteyp Vali Uca Polat’i duygulandırdı. Videonun ardından temas etmek üzere sahneye çıkan Vali Çelik, emeği geçenlere ve bilcümle Kütahya’ya teşekkür etti.

Vali Büyük Çelik, “İşin kahramanı ve oyuncusu sizsiniz. Fora Etmek istediklerinizi mebzul belirleyin, nereye müracaat etmek istiyorsanız o hayali koruyun. Hayalleriniz ve inancınız olmazsa başkalarının oyununu izler, onları alkışlarsınız” dedi.

Öğrencilerden kendilerine inanmalarını isteyen Vali Polat, “Hayat ve hikaye sizin hikayeniz. Kimi Vakit başkalarının hikayesini seyredebilir, orada mebzul benzeri seyirci olabilirsiniz ama işin esas oyuncusu kendiniz olduğunu fark mesabe ve bu hayatı kendiniz amacıyla yaşamaya başlarsanız izlenmesi gereken hikayeyi siz yazabilirsiniz. Bunun üzere da kendinizi sevmeniz, yapmanız gerekenlerinin farkına varmanız gerekiyor” diye konuştu.

“Kendinizi asla küçümsemeyin”

Hayallerini ve inançlarını koruyarak hedefledikleri yolda yürümelerini gerektiğinin altını çizen Vali Polat, “İşin kahramanı ve oyuncusu sizsiniz. Düzenlemek istediklerinizi bereketli belirleyin, nereye gitmek istiyorsanız o hayali koruyun. Hayalleriniz ve inancınız olmazsa başkalarının oyununu izler, onları alkışlarsınız. Hepinizin gözünde o enerjiyi ve yapabilirliği görüyorum. Kendinizi asla küçümsemeyin. Güçlükler, eksikler, mikro olduğunu düşündüğünüz birçok laf vardır, ama şikayet etmeyin, çünkü sahn rastgele dönme baştan başlıyor” şeklinde konuştu.

Vali Çelik, program sonrası öğrencilerle salt çekicilik yaptı.

Kullanılmamış Bire Bir Hanay Eskimemiş Ayrımsız Koku Derneği Başkanı Süleyman Yiğit, pahal bağlam cihetiyle öğrencelere teşekkürname etti ve Ilbay Polat’e teşekkür plaketi sundu.

Başkan Kahraman, “Topluluk yerine Kütahya valimizi öğrencilerimizle tıpkısı araya getirmenin sevincini yaşadık. Çoluk Çocuk temas ahit bizim umudumuz, geleceğimiz teminatı. Derneğimiz bap bağışlığıyla uğraş, kadına güç ve bala istismarının önlenmesi müteveccih faaliyetlerde bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Share: