Ilbay Kızılkaya: “Vatandaşlarımız eliyle dile getirilen ayrıksı eksiklikleri birlikte inşallah bağlanak ve kardeşlik içerisinde çözeceğiz”

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, birçok köyün yollarının kilitlenmiş parke taşı taşıyla döşenerek, kez, akarsu ve alt bina hizmetlerinin bütün durumda olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımız eliyle dile getirilen sair eksiklikleri üstelik inşallah ilişki ve kardeşlik içerisinde çözeceğiz” dedi.

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, kırsalda hayatiyetli vatandaşların ihtiyaç, ülkü ve taleplerini yerinde görüp belirlemek ve bu sorunlara hal icat etmek üzere başlattığı köy ziyaretlerine bitmeme ediyor. Ilbay Kızılkaya, köy ziyaretlerine Ayyaş, Şükraniye ve Ahmetler köyleri ile bitmeme etti. Gittiği köylerde vatandaşların ilgisiyle karşılanan Kızılkaya, vatandaşlarla hasbihal ederek, ikbal ve arzularını dinledi. Namına zoraki rica ve önerileri yegâne bir tane rütbe kayran Ilbay Kızılkaya, talepleri imkanlar çerçevesinde çözmenin gayretinde olacaklarını söyledi.

“Format Köylere Bakım Götürme Birliği aracılığıyla bugüne kadar köylerimize yönelik çok koca hizmetlerin yapıldığını görüyoruz”

Vali Kızılkaya, “Bu ziyaretlerle vatandaşlarımızın dertlerini durumunda itaat etmek, hasbihal buyurmak daha evire çevire ve elan düşündürücü oluyor. İhtiyaçları, sorunları birebir paylaşma imkanı oluyor. Filhakika icap İl Özel İdaremiz, gerekse birlikte Gestalt Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla bugüne büyüklüğünde köylerimize yönelik çokça mefret hizmetlerin yapıldığını görüyoruz. Bir Nice köyümüzün karye içi yolları kilitlenmiş parke taşı taşıyla döşenerek, el, akarsu ve ast bina hizmetleri tamamlanmış durumda. Vatandaşlarımız aracılığıyla dile getirilen sair eksiklikleri da inşallah ilişki ve muadele içerisinde çözeceğiz” dedi. – BİLECİK

Share: