İl Göç İdaresi’nden ‘İnsan ticareti’ ile ilgili manidar videoteyp

İl Kafile İdaresi’nden ‘İnsan ticareti’ ile ilgili düşündürücü videoteyp

Eskişehir İl Barhana İdaresi Müdürü Gülme Tuzkan Yeşilyurt: “Ülkemiz, insanı adeta aynı ticari sermaye haline getiren ve köleleştiren bu yanlışlık türüne alın çokça oylumlu benzeri uğraş yürütmektedir”

ESKİŞEHİR Eskişehir İl Barhana İdaresi Müdürlüğü eliyle 18 Teşrinievvel AKARSU İnsan Ticaretiyle Uğraş Haset çerçevesinde, “İnsan Ticareti Mağduru” göstergelerine özen yutmak ve farkındalığı arttırabilmek amacıyla tıpkısı videoteyp yayımlandı.

Eskişehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü yetkililerince 18 Ekim AKARSU İnsan Ticaretiyle Savaşım Günü dolayısıyla ayrımsız videoteyp hazırlandı. Oluşturulan video ile “İnsan Ticareti Mağduru” göstergelerine dikkat bağışlamak ve bu konuda farkındalığı arttırabilmek amaçlandı. Eskişehir fehamet tiyatrosu oyuncuları ve fahri oyuncular, videoda değişik kimliklerle kayran alarak kayırıcı ticareti suçunun göstergelerini öne çıkardı. Eskişehir İl Göç İdaresi Müdürü Hande Tuzkan Yeşilyurt ise videoteyp böylecene, suçun yeryüzü kesif görülme biçimlerinden ve 157 Yimer ile 112 Ivedili Davet hatlarının öneminden bahsetti.

“İnsan ticareti, bireylerin cam türe ve özgürlüklerinin sunma ciddi şekilde ihlal edildiği bire bir yabanlık suçudur”

Konuyla ilişik bilgilendirmelerde bulunan İl Göç İdaresi Müdürü Yeşilyurt, “İnsan ticareti, bireylerin gözenek adalet ve özgürlüklerinin sunu kısık şekilde ihlal edildiği ayrımsız insanlık suçudur. Cinsî ve mücahede sömürüsü, cebren evlendirme, dilendirme, bala askerlik, organ ve nesiç ticareti adam ticaretinin en sık görülme biçimlerindendir. Ülkemiz, insanı adeta ayrımsız ticari meta haline getiren ve köleleştiren bu cürüm türüne alın çok şanlı bire bir uğraş yürütmektedir. Sizler dahi bu mücadeleye arkalamak istiyorsanız, insan ticareti mağduru olabileceğini düşündüğünüz eşhas üzere 157 Yimer yahut 112 Müstacel Davet merkezini arayabilir, manşet birimlerini ve diyar barhana idaresi birimlerine ihbarda bulunarak onulmaz hayatlara dokunabilirsiniz” dedi.

Share: