Içtimai hane projesi büyüdü! Aile sayısı artırıldı

Detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı “İlk Evim İlk İş Yerim” toplumsal ev projesi amacıyla başvuranların sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu. 31 Ekim’e büyüklüğünde sürecek olan başvurular; “Martir Aileleri, Terör, Savaş ve Hizmet Malulleri”, “En birkaç yüzdelik 40 mânialı vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 yaş arasındaki gençler” ve “Diğer almaç adayları” olanaksız üzere 5 kategoride akseptans edilecek.

240 AY ÖNEL YAPILACAK

Konutların satışı, yüzdelik 10 peşinen, 240 kamer vadeli ve taksit başlangıçları hane teslimlerini strateji eden kamer bakımından başlayacak şekilde yapılacak. Türe sahiplerinin konutlarına ilişkin artan namus borcu bakiyesi ve aylık taksitleri gelişigüzel yılın eş ve orak ayı aylarında almak amacıyla yılda 2 öğün, bir önceki 6 aylık dönemdeki vazifeli maaş çoğalma oranı dikkate alınarak İdarece tayin edilen oranda artırılacak.

SAYI 253 BİNE ÇIKTI

Cumhuriyet tarihinin en şişman sosyal konut projesine vatandaşlar pahal deste gösterirken, 81 ilde 250 bin bölük yapılacağı açıklanmıştı. Sosyal konut projesi kapsamındaki konutlardan 50 bininin İstanbul’da, 18 bininin Ankara’da, 12 bin 500’ünün İzmir’de mensur edileceği duyurulmuştu. Cemaziyelevvel gece ise TOKİ’nin internet sayfasındaki memleket ve kaza listesinde güncelleme yapıldı. Buna bakarak mecmu konut sayısı 253 bin 692’ye yükseltildi.

İşte yeni çizelge:


(Listenin tamamına TOKİ’nin sayfasından ulaşabilirsiniz.)Share: