ICRA VEKILI ERSOY BEYOĞLU’NDA ‘FOTOMARATON’A KATILDI

FIREZ ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Hars Yolu Festivali kapsamında ‘fotomaraton’ etkinliğine katıldı.

Türkiye Hars Yolu Festivali bu sene İstanbul, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır ve Konya’da düzenleniyor. İstanbul’daki Beyoğlu Firez Yolu Festivali saat 12.00’dahi Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde planlı ‘fotomaraton’ ile başladı. Etkinlikte, 2 bin 500 fotoğrafsever, AKM, Şişhane Meydanı ve Galataport’ta 6 saat süresince fotoğraf çekecek. Etkinliğe katılan Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, fotomaratonun Taksim temasını açıklayarak, fotoğrafseverler ile Atatürk Kültür Sarayı uğrunda fotoğraf çekildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı konuşmada, “Ilkin İstanbul, Türkiye ve elan sonradan tüm dünyaya yayılıyoruz. Iyicene zerrin tişörtlerinizi birlikte giymişsiniz. Arılar kadar dağılacaksınız ve İnşallah İstanbul’üstelik bizim etkinliğimizde fark edemediğimiz, görüp birlikte göremediğimiz, yönlerini fotoğraflayıp aceleci tıpkısı şekilde herkese ulaşmasını sağlayacaksınız. Bu yıl Beyoğlu Hars Yolu Festivali haddinden fazla henüz eğlenceli ve tevhit şekilde, temas sene düzeni oturarak bitmeme ediyor. Çokça üstelik güzel ayrımsız kafa olduğu amacıyla, adım adım umum Türkiye’ye yayıyoruz. Bu yıl etkinlikler Çanakkale’dahi başladı, Konya’yla bitmeme ettik. Demincek İstanbul Beyoğlu Kütür Yolu Festivali, Payitaht Ekin Yolu Festivali ve Diyarbakır Hars Yolu Festivali’yle ilkokul etkinliğe daha çok. İnşallah gelişigüzel yıl ilkokul şehir daha ilave ederek, umum Türkiye’ye çabuk aynı şekilde yayılmasını sağlayacağız” diyerek konuştu.

Etkinliğe katılan ışık sanatçısı Coşkun Aral bile gücük ayrımsız konuşma yaparak, ışık meraklılarına ayrıntı ve dikkatin mefret olduğunu tabir ederek, ‘Kadrajınız artağan olsun’ sözleriyle bindi verdi.

Share: