Içki davası cinayetinde 3 tevkif

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 20 yaşındaki Kenan Uzunay’ın içki davası dolayısıyla esasen silahla meftun halde ormanlık alanda ölü bulunması olayıyla ilişik gözaltına alınan 5 kişiden 3’ü tutuklandı.

Geçen Pazartesi haset akşam saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kere kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz bir ceset bulunmuştu. Gökçeler mevkisinde tempo terasını geçtikten ahir üzücü virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 gailesiz, ormanlık alanda benzeri kişiyi esasen vurulmuş halde buldu.

İhbarın ardından bölgeye gelen esenlik ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tespit etti. Bitirmiş ekipleri, fenomen yeri ve çevresinde geniş çaplı tetkik yaptı. Görüngü yeri ve çevresinde dedektörle bile taharri yapıldı.

Olay yerinde ceset üstünde yapılan evvel incelemede başın kayırıcı kısmından sıkılan kurşunun alından çıktığı öğrenildi. Ayağında çedik ve üzerinde şort tişört bulunan şahsın üzerinden etiket çıkmadı. Naaş, ölü açımı amacıyla Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Otopsi işlemleri sonrası sülale aracılığıyla alınan cenaze, memleketi Patnos’ta toprağa verildi.

Cesedin kimliği ise devrisi dönme anlaşılan oldu. Cesedin, Veca Patnos doğumlu 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişkin olduğu ortaya bundan sonra. Uzunay’ın biraz ay evvel Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi.

Cinayete kurban revan gencin arkadaşları, olaydan bire bir periyot önce akşam ezanı saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonradan ‘tamam abi geliyorum’ deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bire bir daha gabi dönmediğini söyledi.

Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde bulunan babasının 2008 yılında, Veca’nın Patnos ilçesinde aynı kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü tayin edilince sormaca zaman davası üzerine yoğunlaştırıldı.

Soruşturmada cinayetle bağlantıları olduğu belirleme edilen isimlere İzmir, Isparta ve Burdur İl Inanma Müdürlükleri ile kurnaz vasıtasıyla eşzamanlı faaliyetler yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. ise Burdur’da gözaltına alındı.

Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Dert Patnos’ta öldürülmüş şahsın yeğeni N.C. eliyle intikam ahzetmek amacıyla işlendiği belirlendi. Kıya simultane N.C. ile alay malay 2 kişinin elan fenomen yerinde olduğu kaydedildi. Kıya çabucak olay yerinde olmayan sair 2 kişinin ise yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

5 aynasız, işlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edildi. Şüphelilerin sevki sırasında uyanık serbest güvenlik önlemleri aldı.

Şüphelilerden biri adliye girişinde matbuat mensuplarının sorduğu “Kenan’ın bozukluk öldürdünüz, kan davası mı vardı” sorusuna “Haberim bulunmayan” şeklinde karşılık verdi.

5 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Y.E. ve S.C. ise ünlü taharri üzere tutuklandı. – MUĞLA

Share: