İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Osmanlı’yı kötüleyen Bronz Soyer’e kaba tepki: Onlar bu konuda cahiliyet içerisindedir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin’in Dargeçit ilçesindeki Hürriyet Parkı’nda DÜRÜST Fırka Cahillik Kolları’nın düzenlediği etkinlikte konuştu.

“BILCÜMLE MİLLETİ ATEŞE ATTILAR”

Soylu’nun hedefinde İzmir’in işgalden kurtuluşunun yıldönümünde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer’in “100 sene önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, dalalet ve üste aldatma içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Saraylarındaki saltanatı arkalamak amacıyla bilcümle tıpkı milleti ateşe attılar” sözleri vardı.

“ONLAR KABAKLIK İÇERİSİNDE”

Aristokrat’dan karşılık gecikmedi. Tunç Soyer’in sözlerine karşılık şu şekilde bedel verdi. “Siz İzmir Büyükşehir Şehremini’nın söylediklerine bakmayın. Onlar bu konuda cahillik içerisindedir. Osmanlı ile öz geçmişimizi ihanetle suçlayan anlayışı elbette kimsenin kabul etmesi gibi değil, makul bile değil. O bir cehalettir, tekmil kutuplaştırma ve kamplaştırmadır. O geçmişine, soyuna, sopuna iftira etmektir. Elbette kınanacak aynı hadisedir, ve biz bunu kınıyoruz. Muallel bayram sahibine haizdir bu kadar cılız.”Share: