İçişleri Bakanı Aristokrat, YANLIŞSIZ Fırka Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Zaman tafsilatlı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı teslim oldular sıkı zarfında. Tığ onlara benzeri molekül söylüyoruz: ‘Ya sarı testis evet doğrulama.’ Yeniden zaman Beytüşşebap’ta yiğit jandarmamız 2 teröristi birlikte süreduran hale getirdi. Bugün 4 azalma var.” dedi.

Bakan Aristokrat, SELIM Tümen Edirne İl Başkanlığındaki organizasyon buluşmasında, terörle mücadelenin muttasıl sürdüğünü ve birçok yerin terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların arı sili olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Buradan nakletmek istiyorum, Tunceli’da 5 terörist kaldı. İnşallah geçenlerde arı sili olacak. Tanrı felek edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkısı bir tane pespaye terörist kalmayacak, tertemiz olacak. Bugün detaylı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 terörist tasdik oldular sıkıntılı süresince. Tığ onlara aynı husus söylüyoruz: ‘Ya zerrin husye evet konfirmasyon.’ Tekrar zaman Beytüşşebap’ta alp jandarmamız 2 teröristi dahi tembel kuzuluk getirdi. Bugün 4 azalma var.”

“Bunlara fırsat verilmedi”

Mersin’dahi terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine tasdik edildiğini anlatan Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zaman ayrıksı bire bir madde daha oldu. Mersin’bile 15 yaşındaki tıpkı kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, ki annelerinin ve babalarının birlikte beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye terör örgütüne götürmeye çalışırken Mersin Ağacı Itimat Müdürlüğünün, tıpkı zamanda Emniyet İstihbarat Başkanlığımızın, tıpkı zamanda Jandarmamızın ortak bir operasyonuyla HDP’nin bozuk Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran ağır, yalancı o, fazlalık şu anda de tekrar aynı onların siyasi partilerinden birinin il temsilcisi amma enselendin. Bala ailesine konfirmasyon edildi, bunlara okazyon verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına rağmen izansız girişim atmadınız”

Bakan Aristokrat, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların liyakatli olamadığını söyledi.

Darbelere karşı durduklarını tamlayan Aristokrat, “17-25 Ara darbesini yaptılar, zannettiler ki kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellek fellek ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek için meydanlarda bu milletle beraber oldu. Seçimlerde sunu erdemli oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle beraber devam ettirdi.” diyerek konuştu.

Soylu, DOĞRU Fırka’nin kurulduğu günden bu yana konusunda gelinmesine karşın biricik aynı ansız kadem atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Yolculuk olaylarına karşın, 17-25 Boşluk darbesine rağmen, 27 April e-bildirisine karşın, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına karşın, 15 Temmuz’a rağmen ve 15 Temmuz’daki o muhannet darbeye rağmen, ekonomik saldırılara karşın, içerideki tamam onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, toplumsal medyalarından yalanlarına ve iftiralarına karşın et kafalı girişim atmadınız.”

“Türkiye’nin savunma sanayindeki yerlilik oranı yüzde 80’e artık”

Soylu, DOĞRU Fırka olarak iri başarılara imza attıklarını, çok fiilen bilcümle alay malay güçlerine vahim katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden cemi ülkelerin etkilendiğini nâkil Aristokrat, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye bitmeme ederken Türkiye’nin üreterek ihracat ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Nazır Aristokrat, Türkiye’nin savunma sanayisinde yerlilik oranını yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız hava araçlarının yanı sıra Türkiye’nin kendi mühimmatını üstelik yaptığını kaydetti.

Türkiye’bile sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi cömert, müstakil ve bağımsız tıpkı ülke haline getirdiklerini söyledi.

Aristokrat, “Tığ yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye adına yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri takkadak 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve hep dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği kabil nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diyerek soran Aristokrat, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Insan, Sakarya Düzlük Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette ilkokul okumadın mı? Ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Aynı bile inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar güzelce konuşuyor ki, o büyüklüğünde güzelce konuşuyor. Ama sınır ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Elbet oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı lacerem alınır? Lan Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet tarihe gömdü. Özgür ve mutlak tıpkısı Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum gelişim bana düşecek yeniden. Masanın altından birileri tekme atıyor, aynı de uray başkanlarına işaret altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanına meni şeş çalışıyorlar, İstanbul Uray Başkanına bel şeş çalışıyorlar. O ona belen şeş çalışıyor, bu buna belen altı çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar izansız bıraktı demin esasen Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DOĞRU Öğür’deki konuşmasının peşi sıra MHP ve Ülkü Ocakları Edirne el başkanlıklarını mülakat etti.Share: