İçişleri Bakanı Aristokrat, Bilecik’te YANLIŞSIZ Fırka Kuruluş Akademisi’nde konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terörle mücadelede sınırımızın ötesinde, sınırımızın içerisinde bugün 120’nin altına düştü, elan aşağıya düştü üstelik onu sonra söyleyeceğim, Türkiye’deki yıldırıcı sayısı. Tasalı oluyor birileri. Niye hakeza söylüyorsunuz? Münasebet öyle söylüyorsunuz? Kadem atamıyorlar, hamle.” dedi.

Icra Vekili Soylu, Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki Sakarya Salonu’nda planlı “YANLIŞSIZ Öğür Kuruluş Akademisi Türkiye Yüzyılı Terbiye Programı”nda yaptığı konuşmada, Türkiye’yi geçmişten aldıkları tecrübelerle bambaşka aynı noktaya akıllıca taşıdıklarını söyledi.

Türkiye’nin birçok meseleyle eş zamanlı savaş ortaya koyduğunu ve bunu başarıyla yaptığını vurgulayan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye terörle ani tıpkısı noktadan benzeri noktaya geldi. Hemen zaman mü geldi? Hayır. Geçmişteki tecrübelerimiz oluştu. Senelerce bize dediler ki aha ’20 yaşındaki evlatlarımızı askere gönderiyorsunuz. Eli daha yeni cebe tutmuş. Onu terörle mücadeleye gönderiyorsunuz. Terörle mücadele istekli tıpkı iştir. Yapılması müstelzim buraya henüz ongun eğitimli, senelerce bu işleri yapmış, bu gelişim için eğitimli, senelerce günlerce arazide durmayı alim ve ayrımsız düzen bağı içerisinde terörle mücadeleyi yapabilecek kadroları var.’ Tayyip Erdoğan bunu yaptı. Bu konudaki aç askerliği, istekli jandarmalığı, heveskâr deniz boyu güvenliği… Bunu getirdi. Yüzde 90 bugün jandarmanın profesyonellik oranı. Türk Silahlı Kuvvetleri bile benzeri orana akıllıcasına acul bire bir şekilde gitmektedir. Kenar Güvenlikte yüzde 100. Eğer bizim bugün bu konuda aynı profesyonelleşmemiz idmansız olsaydı yani 21’inci asrın başından itibaren 20 yıldır bu anlayışı sürdürmemiş olsaydık, işin başından itibaren meseleyi hasis tutmasaydık, meseleyi bol tahlil yazar, bol çözümleme edip, eksiklerimiz nelerdir, neler yapmamız gerekir dolgunca bilmemiş olsaydık bugün tıpkı belalarla, tıpkısı sıkıntılarla karşı karşıya kalırdık. Zaman eğer insansız çekicilik aracımız, silahlı insansız hava aracımız varsa bu politikanın sonucudur.”

Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’daki mitingini hatırlatarak, kendisinin üstelik bir birçok periyot evvel bu şehirde ve ilçelerinde ziyaretlerde bulunduğunu belirtti.

Hep ilçeleri yegâne bir tane gezdiğini nâkil Aristokrat, şunları anlattı:

“Türkiye’nin sunu modern şehirlerinden biri oldu Diyarbakır. Eğer PKK’nın elinde kalsaydı, şayet teröre bulaşmış belediyelerinde kalsaydı hiçbir envestisman oraya gitmeyecek, rastgele dünyalık terör örgütüne dağa gidecek ve ardından bize cebe adına, kurşun olarak ferasetsiz dönecekti. Allah’a hamdolsun. Şarki ve Güneydoğu’birlikte zaman öğretmen var, hem de Batı’dan artık var. Doktor var, şifahane var. Seçkin ilde darülfünun var. Havalimanı var. Mezralara kadar yollar var, asfaltlar var. Şu anda sadece Diyarbakır’da 40 iri yatırımcı Birleştirme Uran Sitesi’nde mesafelik bekliyor. Yemeden Içmeden teröristi değil ayrımsız zamanda terörizmi oluşturan bütün kaynakları bile kurutmaya müteveccih aynı politikayı DOĞRU Tümen, Halk İttifakı, Türkiye’nin önüne hem da 21’inci yüzyılın sunma balaban seçeneği adına ortaya koydu.”

“Değerlerimizi başkalaştıracak tıpkısı anlayışa dayanan siyasa oluşturmaya çalışıyorlar”

Aristokrat, hoppadak teröristlerden kaynaklanan aynı maliyetin söz konusu olmadığına değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir zamanda kültürel yıldırıcılık var. Değerlerini unutturmaya çalışılan, dinini unutturmaya çalışılan, birliği unutturulmaya çalışılan, asıl ağababa sevgisi ve ocak bağlılığını unutturmaya çalışılan benzeri terör örgütü propagandası, yıllarca bizden ayırmaya… Birlik Avrupa’nın politikası, tekmil Amerika’nın politikası böl-parçala-yönet, kimliğini değiştir ve başkalaştır. Aynıyla Türkiye’ye bugün uyguladıkları kabilinden. Hangi olacak? LGBT getirecekler Türkiye’ye. Beni bağışlayın, erkeklerle erkekler evlenecek, kadınlarla kadınlar evlenecek. Tam Kılıçdaroğlu’na bakarak tıpkı siyasa. Yazıklar olsun. Hep değerlerden yoksun. Bilcümle anlayışlardan yoksun. Avrupalının ve Batı’nın gönlüne gireceğim diye az daha bilcümle değerlerimizi başkalaştıracak tıpkı anlayışa müstenit aynı politika oluşturmaya çalışıyorlar. Büyükelçiler hangi emir verirlerse, Batı’dan ne talimatı alırlarsa, hamburger yerken onlara neler söyleniyorsa tabii bunu Türkiye’de örgütlemeye çalışıyorlar. Şayet terörden arındırılmak üzere kayyum belediyeler fariza almamış olsaydı… Bu da tıpkısı siyaset adına Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun ve Türkiye’nin huzuru üzere haddinden fazla yüce tıpkısı süreç ortaya koydu. Bugün kayyum belediyelerle orada hem bile gayet iyicene ayrımsız şekilde hem şehirlerin imarı ve inşası gerçekleştirilmekte hem vatandaşların evine gidilmekte hem vatandaşların bakım ayağına götürülmektedir. Terörle mücadelede sınırımızın ötesinde, sınırımızın içerisinde zaman 120’nin altına düştü, daha aşağıya düştü de onu sonra söyleyeceğim, Türkiye’deki yıldırıcı sayısı. Rahatsız oluyor birileri. Neden böyle söylüyorsunuz? Illet anca söylüyorsunuz? Etap atamıyorlar, kadem.”

Bundan 5 yıl önce “Hamle atamayacaklar, dağlarda gezemeyecekler” dediğinde kimilerinin numara geçtiğine dikkati calip Soylu, “Kim dalga geçiyordu? HDP’liler. Ki numara geçiyordu? PKK’lılar. Hangi oldu demin? Aşama atamayacaklar. Sadece burada değil, Irak’ın kuzeyinde birlikte Suriye’birlikte dahi hep terör bataklıklarını kurutmazsak namerdiz. Onlar Türkiye’yi tanımıyorlar. Onların bu milleti tanımıyorlar. Zaman Diyarbakır’dahi, Şırnak’ta, Batman’dahi, Hakkari’de gecenin saat 12.00’sine, 01.00’ine, 02.00’sine büyüklüğünde insanlar erinç içerisinde geziyorlar. Torunlar artık dağa gitmenin hayalini kurmuyorlar. Üniversiteye gitmenin, bu millete yararlı olmanın ailesine, annesine, babasına velet olmanın hayalini kuruyorlar. Tayyip Erdoğan’ın de YANLIŞSIZ Fırka’nin bile bugün Cumhur İttifakı’nın de yaptığı budur. Siz, Türkiye ve Türkiye’yi yönetmediniz, Türkiye’ye devrim getirdiniz.” diyerek konuştu.

“HDP bile PKK bile İYİ Öğür da tıpkısı çizgiden yürüyüp gidiyor”

Cumhuriyet’in yıpranmamış yüzyılına girildiğini anımsatan Soylu, Türkiye’nin emin, güvenli, sözüne emniyetli, etrafındaki coğrafyanın her bir ülkesinin kişi yerine eminliğini almış ayrımsız devlet anlayışını yıllardan beri ortaya koyduğunu vurguladı.

Icra Vekili Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Siz ötekilerin birbirleriyle sureta dalaşmalarına bakmayın. Sözde? Meral Akşener ile Pervin Buldan birbirleriyle atışıyorlar. Bu neye eş biliyor musunuz? Neye benzediğini anlatayım. Bu bankaların önünde ara sıra emekliler eskiden mahiye almaya giderlerdi. Tabii dolandırıcılar var orada. Birileriyle savaş edenler neymiş… ‘Tantanacılar’ derler bunlara. Anca tantana yaparlar. Çarpışma ederler. Yaşlılar, ‘Ayrıntılar yapmayın’ dediği andan itibaren para cepten harcama. Deminden bunların işi HDP ile İYİ Öğür, Meral Akşener ile Pervin Buldan’ın işi hangi biliyor musunuz? Haşmet beğenmek. Görkem yaparken ‘Acaba ne Ankara belediyesinden ve İstanbul belediyesinden ne ihaleleri cebimize indireceğiz?’ onun hesabını yapıyorlar. Ayrıksı tek hesapları yok. Buna inanın. On Paralık ihalede cidal ettiklerini gördünüz mü? On Paralık belediyedeki rantın paylaşımında çekişme ettiklerini gördünüz mü? Hiç belediyedeki müdürlüklerde, İstanbul’birlikte, Ankara’bile, değişik yerlerde bu rantın paylaşımında, belediyelerdeki müdürlüklerde, yönetim kurulu üyeliklerinde her savaş ettiklerini gördünüz mü? Müfit. Çünkü sebep biliyor musunuz? Bunun de aynı sebebi var esasen. Sebebi şu patronları tıpkı; Amerika. Amerika talimat veriyor, HDP üstelik PKK de İYİ Öğür bile benzeri çizgiden yürüyüp gidiyor. Ağız Ağıza budur. Tek onların çizgisinden çıkamazlar çünkü ipleri elinde. İstedikleri devir çekerler. İstedikleri devir yıldırma ederler. İstedikleri devir içlerinden tıpkı koca çıkartıp gözdağı ettirirler. Hava olmuşlarla Türkiye’üstelik siyaset yapılmaz. Türkiye’üstelik Tayyip Erdoğan üzere ipi cebinde gezenlerle politika yapılır. Bu ülkeye kendisini adayanlarla siyasa yapıyor. Bu büyüklük anca gelişir, büyür, zenginleşir. Bu mutluluk öyle etrafındaki coğrafyaya özlük değerlerini pekiştirir.”

“Sizin hırsızlığınıza ayn yuman alçaktır, namerttir”

Altyapısını işlek şekilde oluşturan ve yarına ümitle nazır ayrımsız Türkiye’nin var olduğunu anlatan Aristokrat, şunları tabir etti:

“Bunlar hep beraber gerçekleştirildi. Bunları bilcümle bu arada yapıldı. Hangi olacak? Kılıçdaroğlu öyle mi? Üç koyunu güdemezler. Kaybeder, koyunu güderken hamburgerci bile bulamaz. Orada hamburgerci da olanaksız. Yıllarca hakeza yaptılar. Yıllarca iftira ettiler. Türk Silahlı Kuvvetleri birlikte iftira… Neymiş? Kimyasal cebe kullandı. Jandarmaya, emniyete, bu ülkenin İçişleri Bakanına, Cumhurbaşkanına ‘Siz mızrap ticareti yapıp cari açığınızı kapatıyorsunuz’ diyerek dünyanın genişlik kısık iftirasını ortaya koydu. Yetmez. Adamlarına Yalova’de murafaa bastırttı. Arakçılık yapma. Bilecik’te yaptılar. Yakaladılar mı? Sesleri çıkıyor mu? İyi evet istediğinizi yapacaksınız. Sizin hırsızlığınıza ayn yuman alçaktır, namerttir. Seçkin makule pazarlığı yapacaksınız Bilecik’te. Herhangi Bir çeşit herzeyi yiyeceksiniz. Seçme soy haltı işleyeceksiniz. Sonra dahi ‘Bizim üzerimize geliyorsunuz’ diye bizi korkutacaksınız. Geçti o günler. Bu milletin bir tane kuruşunu size yedirmeyeceğiz, tevzi ettirmeyeceğiz. Şimdi ne yaptılar Yalova’bile? Eşkıya takımına murafaa bastırdılar. Hakimleri yıldırma ettirdiler, savcıları tehdit ettirdiler. Recep Tayyip Erdoğan’a haram konuldu? Duruşma bastı mı? Rahmetli Erbakan, merhum Demirel, Baykal, rahmetlik Ecevit, hepsini Zincirbozan’a Hamzakoy’a götürdüler. Kim mahkeme bastı? Gelişigüzel makule haksızlıklarla karşı karşıya kaldılar ama eşkıya takımına verilen talimatlar Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak, Türkiye’yi itimatsız benzeri devlet haline tebliğ etmek, herkese bühtan kovmak, herkese mil alaşağı etmek, ortalığı gölgelendirmek, ondan sonra da Amerika’nın, Avrupa’nın istediği üzere baziçe kurmasını, burada istediğini yapabilmesini imkanlı ağıl getirebilmek, tezgahları bu. Ama ayrımsız şeyi hesap edelim. Bunlar Tayyip Erdoğan’ı, şu insaflı kadroyu ve aziz milletimizi hesap edemiyorlar.”

Bakan Soylu, Türkiye Yüzyılı’nın hedeflerin, değerlerin, istikrarın, Türkiye’nin etraftaki coğrafyadaki mağdurların ve mazlumların sohbet halk uzattığı tıpkısı beniz yıl olacağını belirtti.

Türkiye’de ağırlık olanı başaran bire bir teşkilatla alay malay olduğunu dile getiren Aristokrat, şöyle dedi:

“Siz tahakküm olanı başardınız. Bundan sonrası henüz rahat. Zira yapabileceğinizi gösterdiniz. Zira bu millete şüphesiz yapabileceğini gösterdiniz. Bu millete nasıl vesayetin yenileceğini, zahir darbelerin aşınmış edileceğini, elbette meydanda ellerle F-16’ların korkutulacağını, elbet Amerika’nın oyuncağı FETÖ’nün bu ülkede gayrimuntazam edileceğini gösterdiniz. Domestik ve milli enerjimizi Türkiye Yüzyılı’nda yüzde 90’ların üzerine çıkaracağız. Yemeden Içmeden o değil. yegâne makine yaptık, çıldırdılar. Elli tür biber dolması attılar. Bu Türkiye Yüzyılı’nda tığ üstelik bizden sonraki çoluk çocuk kaç kıta kamer bariz makine yapacaklar, çıldıracaklar. Uçaklar yapacaklar. Dünyanın arz çağcıl gemilerini yapacaklar. Evet uzaydan hep dünyaya bu işin şüphesiz yapıldığını gösterecekler. Etrafımızdaki coğrafyanın esenlik üssü olacağız… Bütün beraber bunları göreceğiz. Bütün bu arada gerçekleştireceğiz. Üretim üssü olacağız, değerler üssü olacağız. Bunları bilcümle beraber yapacağız, hep bu arada gerçekleştireceğiz. Siz Türkiye’nin ufkunu açtınız. Demin 2023 seçimlerinde bilcümle gelişigüzel Türkiye’nin yarınına kıvrak benzeri şekilde etap alaşağı etmek zamanıdır.”

Süleyman Aristokrat, 2023 seçimleri amacıyla Cumhur İttifakı’nda haddinden fazla şişman benzeri himmet ortaya koyacaklarını vurgulayarak, “Hepinizin huzurunda Sayın Dr. Celal Bahçeli Bey’e da teşekkür emretmek istiyorum. Bizim ittifakımız tıpkısı intihap ittifakı değildir. Kimse falsolu anlamasın. Tığ bire bir değerler, uygarlık ittifakıyız. Ertuğrul Gazi bize hangi bırakmışsa tığ onun savunucusu bire bir ittifakız. Bize Hacı Bektaş hangi bırakmışsa biz onun savunucusu tıpkı ittifakız. Bugün onlar kabil büyükelçilerin masasında pişirilmiş bire bir anlaşma değiliz. Bu milletin hamurunun ittifakıyız tığ ve bu Halk İttifakı bu milletin ittifakıdır. Halk birliğiyle inşallah hep alay malay bunu sağlayacağız. Şişman Bağlantı Partisi’yle bilcümle bu arada kucaklaşarak 2023’te Türkiye Yüzyılı’nın imzasını temel imzasını atacağız.” diyerek konuştu.

Programa, SELIM Fırka Bilecik Milletvekili Essah Kaytak, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Delimsirek, DOĞRU Fırka İl Başkanı Serkan Saika, ara sıra kaza belediye başkanları ve partililer katıldı.

Share: