İç Anadolu’daki KYK yurtlarında hareket tatbikatı yapıldı

Yozgat, Nevşehir, Kırıkkale, Niğde ve Sivas’ta Bilgisizlik ve Spor Bakanlığına sınırlanmış mektepli yurtlarında “deprem hatıra ve tahliye tatbikatı” gerçekleştirildi.

Yozgat’ta Cahillik ve Spor Bakanlığına mecbur 18 öğrenci yurdunda düzenlenen zelzele tatbikatında siren sesiyle “çök-dubara- tutun” yöntemi uygulandı, binalar boşaltma edildi.

Yozgat Kız Mektepli Yurdunda yapılan tatbikata katılan Vali Fer Çelik, gazetecilere, Türkiye’nin sarsıntı bölgesinde saha aldığını belirterek, “Zelzele afetini yaşıyoruz, yaşayacağız. Bunun için İçişleri Bakanlığımız, 2022 yılını kıyamet manevra yılı zar etti. Geçtiğimiz yıl eğitim bilimi yılıydı. Yozgat’ta ve ülkemizin her durumunda da eğitimler verildi. Bu sene de bu eğitimleri sahaya yansımasını tatbikatlarla göreceğiz. Bugün18 binamızda 372 personelimiz ve 7 bin 820 öğrenci kardeşimizin katılımı ile bire bir tatbikat yaptık.” dedi.

Ilbay Polat, manevra sonrası az yemekhanesinde öğrencilerle kardeşçe etti.

Tatbikata Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Bitirmiş Komutanı Albay Halil Başer, AFAD Müdürü Halil İbrahim İbiş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Temiz de katıldı.

Share: