HIRSIZ KENDİ ÇALIŞANI ÇIKMIŞTI; POLİS BASKIN YAPTIĞI EVDE EŞYALARI BULDU

Isparta’birlikte Günahsız Sıkıntı’un (51), aralarında öz çalışanının üstelik bulunduğu şüpheliler yoluyla çay ocağından çalınan 50 bin lira değerindeki eşyalarının nazik kısmı polisin operasyonuyla ele geçirildi.

*- 3 şüpheliyi gözaltına alan polis, çayhane çalışanı C.Ö.K.’yi de derk etmek için çalışmalarını hızlandırdı.

*- Eşyalarına munsap Temiz Karabulut, “Isparta emniyeti çok paradigma bire bir şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi” dedi.

Pirimehmet Mahallesi’nde, hisse senedi hanında çayhane işleten Salt Felaket, 29 Ağustos sabahı geldiği iş yerinin soyulduğunu görüp polise bili verdi. İhbar sonrası adrese mevrut polis, Karabulut’un ifadesine başvurdu, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İncelemede, 1 bölüm önce, saat 21.30 sıralarında aksiyon hesabına mevrut 1’i eş 3 kişinin, öz ocağındaki malzemeleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi. Öz Karabulut, şüphelilerden birinin yanında çalışan C.Ö.K. olduğunu belirleme etti. Aynı şüphelinin dahi taşımalık işi yaptığını değerlendiren polis, olayla ilişik himmet başlattı. Eşyaların taşındığı nakliyeciye vasıl polis, çalışmalarını bu yönde hızlandırdı. Anket kapsamında eşyaların bulunduğu evi belirleme eden polis güçleri, 4 Ilkgüz günü yeğin düzenledi. Polis Güçleri çalınan eşyalardan bazılarını ele geçirdiği evdeki 3 kişiyi gözaltına aldı. Kaçan C.Ö.K.’nin yakalanmasına çalışıldığı öğrenilirken, gözaltına alınan 3 şüphelinin ise işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

‘ÜLKEYİ AYAKTA TUTAN POLİSTİR’

Televizyon ve telsizler dış çalınan eşyalarını mazi tasdik alan Saf Felaket, “Isparta emniyeti çokça kol bir şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi. Onlara çok teşekkür ediyorum, çünkü burada nazik tıpkısı faaliyet var. Hepsinden Cenabıhak razı olsun, Tanrı tek devleti ve hiçbir halkı devletsiz, otoritesiz, polissiz, askersiz bırakmasın. Yoksa etraf üzücü oruçlu insanların eline geçerse, bu ülkede yaşanmaz. Ülkeyi ayakta markajci polistir, devlettir, askerdir. Hepsine haddinden fazla teşekkürname ediyorum, emeklerine sağlık” dedi.

‘AFFETMEYECEĞİM, CEZASINI ÇEKSİN’

Hırsızlığı gerçekleştirenlerden C.Ö.K.’nin annesiyle karakolda görüştüğünü anlatan Arı Felaket, “O eşkıya şahsın annesi ‘Benim çocuğumu affet’ diye niteleyerek aynı şeyler söyledi. Affetmeyeceğim. Bu ayrımsız vurgun veya arakçılık değil bu resmen yağmadır. Hakeza insanların cezalarını çekmeleri gerekiyor ki insanlara gayritabii olsun, eş olsun. ve bunların cezalarının artırılması gerekiyor. Bir toplumu zehirleyen, bu kadar tipler ve şahsiyetlerdir. Onun amacıyla Tanrı polisimize zeval vermesin” diye niteleyerek konuştu.Share: