Hikâyeleme vatandaşlara mesleksel terbiye atölyesi kurulacak

Düzce’de Anlatı vatandaşlar başta gelmek için formel eğitim dışında küsurat gençlerin iz sahibi kendisine istihdam edilmelerini sağlayacak Kültürleriyle Mülevven, Yetenekleriyle Farklı, Meslekleriyle Ateş Parçası Romanlar projesi için imzalar atıldı.

Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ve ilgilendiren çekicilik amirlerinin katılımıyla yıpranmamış projelerin imzası atıldı.

Düzce Sülale Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Düzce İl Özel İdaresi, Düzce İŞKUR Müdürlüğü, Ahali Yetişek Merkezi ortaklığında, Düzce SYDV, Hikâyeleme Kadınlar Derneği ve Deniz Atı Avrat El Birliği Derneği iştirakinde gerçekleştirilecek olan Kültürleriyle Mülevven, Yetenekleriyle Değişik, Meslekleriyle Dinamik Romanlar Projesi hayata geçiriliyor.

Projede; Sosya-konuşu açıdan dezavantajlı Tahkiye vatandaşların istihdam edilebilirliklerinin ve sağlık düzeylerinin arttırılarak içtimai yardım alanların sayısının ve avarelik oranlarının azaltılması. İstihdam edilen Roman vatandaşların içtimai ayrışmaya maruz kalmamaları için eğitimlerle toplumsal entegrasyonu sağlanacak.

Tekstil üzerine açılacak olan mesleki yetişek atölyesinde özellikle Tahkiye vatandaşlar koyulmak amacıyla çığır sahibi yapılacak ve kurulacak olan kooperatif bünyesinde çalışıp, üretip kazanacaklar. – DÜZCE

Share: