HDP’li ve PKK’lı Semra Güzel’in yetersiz dışına kaçacağını “fuhuş” yaparken söylemiş

HDP Diyarbakır Saylav Semra Domuzuna için, Adıyaman’dahi 2017 yılında etkisiz kuzuluk getirilen PKK’lı yıldırıcı Volkan Boran’ın cep telefonunda gelişigüzel çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkınca fezleke hazırlanarak, dokunulmazlığı kaldırıldı ve 24 Mart 2022’üstelik yakalama kararı çıkarıldı. Firari HDP’li, 2 Eylül’birlikte MİT ve İstanbul Güvenlik Müdürlüğü’nün ortak gerçekleştirdiği operasyonda, otomobille Edirne’ye giderken yakalandı.

İNSAN KAÇAKÇISI İLE İRTİBATA GEÇTİ

HDP’li Sunturlu’in yakalandığı operasyonun detayları üstelik ortaya bundan sonra. Buna bakarak MİT, HDP’li Adamakıllı ile alay malay yakalanan F.D.’nin, PKK/KCK ve FETÖ/PDY üyelerini dar dışına kaçırmaya vasıtalık eden güç ve şebekelere müteveccih yürütülen istihbari icraat kapsamında ayrımsız süredir strateji altında tutulan eş kaçakçısı C.T. ile irtibata geçtiğini belirledi.

“FUHUŞ” DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

Örgütsel bağlantıları çerçevesinde teknik ve fiziki takibe alınan F.D.’nin ayrıca fuhuş şebekesi süresince vadi kayran çok sayıda kişiyle dahi irtibatı bulunduğu belirlendi. F.D.’nin, kaçış girişiminden önceki İstanbul’daki otelde fuhuş yaptığı ecnebi tabiiyetli kadına dar dışına gideceğini söylediği tespit edildi. F.D.’nin hareketliliğinin saptanması üstüne MİT ve güvenlik birimleri aracılığıyla faaliyetler amacıyla düğmeye basıldı ve Semra Domuzuna ile F.D., İstanbul çıkışında yakalandı.

Semra Evire Çevire ile sıkıntılı dışına benzemek üzereyken yakalanan F.D.’nin, daha ilk bile Yunanistan’a çalmak için girişimde bulunduğu öğrenildi.Share: