Hazne ve Maliye Vekil Yardımcısı Gürcan, Niğde’de konuştu Açıklaması

Hazine ve Maliye Icra Vekili Yardımcısı Gürcan, aksiyon adamlarıyla tıpkı araya geldi

NİĞDE – Niğde’dahi aksiyon adamları ile benzeri araya gelen Hazne ve Maliye Vekil Yardımcısı Mahmut Gürcan, Türkiye’deki konuşu büyümenin kolaylıkla devam ettiğini söyledi.

Bakan Yardımcısı Gürcan, Niğde Valisi Mustafa Koç’u mülakat ettikten sonra tıpkı otelde planlı “Niğde İş Dünyası Buluşması” programında lokma yaptı. Türkiye ekonomisinin serencam 9 çeyrektir kesintisiz büyümeye devam ettiğini ifade fail Gürcan, tahaccüm rakamlarının devam etmesini beklediklerini aktardı.

Gürcan, Türkiye’nin çabuk büyüyen ekonomilerden biri olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“G-20 ülkeleri içinde ilk üç sıradayız ve bu de bizim en büyük avantajımız. Ülkemizdeki konuşu tahaccüm hemencek devam ediyor. Niğde’üstelik kurulan tevhit endüstri bölgelerinde şu anda düzlük bulmanın imkanı namevcut. Türkiye’da henüz esbak yıllardaki krizlerde bilcümle gördük, fabrikalar kapanıyordu, işten çıkarmalar artıyordu fakat bu sene bizde temas ne kadar uymazlık bütün ‘kriz yaşanıyor’ dese üstelik Türkiye sanayisinde tek zaman benzeri akse yaşanmadı. Yatırım ortamını iyileştirdik, yatırımların bitmeme etmesini sağladık. 9 aydır yatırımlarımız bunaltıcı yerine arttı. Bundan ahir süreçte da yatırımlarımızı artıracağız.”

Serencam zamanlarda muhalefetin “aksiyon yerleri kapanıyor” şeklinde eleştirileri olduğuna değinen Gürcan, yeni kurulan ve açılan müşareket sayısının yüzde 24,9 artış gösterdiğini geçen yıl açılan 90 bin 918 iştirak sayısının bu yıl 113 bin 577’e çıktığını belirtti.

Gürcan, KOBİ’leri de geliştirmeye devam ettiklerine belirterek: “2003 yılında 1,7 milyon KOBİ’miz varken zaman geldiğimiz noktada 3,6 milyon KOBİ’ye ulaştık. KOBİ’lerimizi destekliyoruz, KOBİ’lerimizle ait hele KGF paketleri açıklıyoruz. Hem itimat büyümesi sağlıyoruz hem dahi başka yekpare alanlarda KOBİ’lerimize öncelik tanıyoruz. KOBİ’ler eliyle 2003’te 5,3 milyon güç istihdam edilirken bugün bu ölçü 11 milyon 500 bine ulaştı. KOBİ’lerimizin kredilerinde çok ağırbaşlı tahaccüm oldu. Yüzdelik 80,7 bir emniyet büyümesi gerçekleşti. İnşallah Sayın Bakanımızın açıklayacağı eskimemiş tıpkısı KGF paketiyle KOBİ’lere kısık şekilde destek vereceğiz” diye konuştu.

Programa, DÜRÜST Tümen Niğde Milletvekilleri Güç Ergun ve Tamam Gültekin ile Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve aksiyon dünyası temsilcileri katıldı.

Share: