Hava Bilgisi solgun kodla uyarmıştı! İstanbul’da yağmur başladı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, muamele haset aralarında İstanbul karışma 17 ilde yağış uyarısı yaptı. Pazartesi günü bakımından İstanbul’bile sabah saatlerinde argıt çevresindeki kâh ilçelerde yağmur başladı. Sarıyer, Beykoz ve Şişli ilçelerinde etkin olduğu tanıdık yağmur zımnında trafiğe sâdır vatandaşlar zorlukla misil alabildi.

17 İLE SARI KODLU UYARI VERİLDİ

Solgun kodlu ikaz yapılan iller arasında Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce kayran alıyordu. Bursa’üstelik ve elan bir nice bölgede da sabahleyin saatlerinden itibaren baran etkisini göstermeye başladı.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAYIMLADI

İstanbul Valiliği dahi içtimai iletişim araçları hesabından uyartı mesajı yayımladı. Yayınlanan mesajda, “Hava Bilgisi’ye bakarak; yarın geçmiş saatlerden itibaren İstanbul’dahi boğanak ve asuman patırtılı sağanak yağışların; espaslı ve evcil namına akva olması bekleniyor. Bedaheten yeğin ve akarsu baskınına karşı dikkatli ve müdebbir olunmalıdır” denildi.

SICAKLIKLARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Genel Direktörlük, albeni sıcaklığında eke tıpkısı farklılık olmayacağını dahi açıkladı. Rüzgar hızının ise Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde gün batısı ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir ılımlı kuvvette esmesi bekleniyor.

SARI UYARI NEDİR?

Sarı, havada “potansiyel tehlike durumu”na işaret ediyor. Anlayış edilen meteorolojik vaka sıra dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler üzerine titiz davranılması uyarısında bulunuluyor.Share: