Hakkari gündem haberi | Eğitim Bilimi-Aynı-Sen Hakkari Ofis Başkanlığına Nihat Bol seçildi

Görevli-Sen Konfederasyona ilişkin Eğitimciler Birliği Sendikası (Terbiye-Tıpkı-Sen) Hakkari Şubesinin 3. Kolay Umumi Yerleşmiş yapıldı.

Hakkari Umum Eğitimi Merkezi ve Akşam Konuşma Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen kongrede, önceki dönüş Terbiye-Tıpkısı-Sen Başkanlığı görevini yürüteç Şanser Kutluk ile adaylar Kez Özatak ve Nihat Bereketli meşveret yaptı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından seçime geçildi. 152 üyenin fikir kullandığı seçimde, 87 rey düz Nihat Gür komutan seçildi.

Dolgunca, kongreye bağlam gösteren üyelere teşekkürname etti.

Sendikanın türe arayışının bildirme hayat dolu temsiliyeti olduğunu belirten Bereketli, “Gerçekleştirdiğimiz seçimler, bizler için elan iyiyi yakalayabilme gayretidir. Bizim seçimlerimizin kaybedeni yoktur. Bizler İslam medeniyetinin istişareyi merkeze düz neferleriyiz. Temas ve beraberliğimizi takviye seçimlerimizin hayırlara açacak olmasını talep ediyorum. İnşallah fena hâlde çalışmalar ile sorumluluğumuzu yekpare yönetimimiz ile yeryüzü iyicene şekilde ödeme edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: