Hadiseli maçın peşi sıra Aliağa Petkimspor’dan izah: “Çıkan olayların sebebi provokasyon”

Basket Süper Ligi’nin 9. haftasında Aliağa Petkim spor ile Manisa BB arasında oynanan ve serencam bölümünde sâdır olaylar nedeniyle tribünlerin boşaltıldığı maçın ardından Aliağa Petkimspor bire bir izah metni yayımladı.

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nin 9. haftasında oynanan Aliağa Petkimspor – Manisa BB maçının 4. periyodunda bitime 50 saniye kaldığında alınan mola sırasında Manisa BB ile Aliağa Petkimspor taraftarları beyninde gerilim yaşandı. Gerginliğin arkası sıra Enka Spor Salonu’nda oynanan maçın seyircisiz bitmeme edilmesi kararı verildi. Seçme iki takımın taraftarları salon dışına çıkarılmasının ardından karşılaşma kaldığı yerden bitmeme etti. Mücadeleyle ait Aliağa Petkimspor aynı izah metni yayımladı ve oyuncu ailesi sıfır bir kişinin provokasyonu sonucunda olayların meydana geldiği belirtildi. Karşılaşma mihman takım Manisa Büyükşehir Belediyespor’un 90-84 üstünlüğüyle sona ermişti.

Aliağa Petkimspor’un içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere düz verildi:

“Türkiye Sigorta BSL’de 5 Aralık Pazartesi haset oynanan Aliağa Petkimspor – Manisa Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında yaşanan olaylar karşı izah ika gereği doğmuştur. Sonuç 50 saniyeye kadar sorunsuz bitmeme fail mücadelede, konuk takım oyuncularının ailelerinin bulunduğu tribünde, oyuncu ailesi sıfır bire bir kişinin provokasyonu sonucunda her spor müsabakasında kaldırmak istemediğimiz ahval yaşanmıştır. Emniyet güçlerinin takkadak engelleme ettiği olayda yaralanan olmamıştır. Komşumuz Manisa Büyükşehir Şehremaneti Spor ile olan ve taraflı nötr kamu basketbolseverlerin keyif aldığı tıpkısı karşılaşmanın bu vaziyetler yüzünden kesintiye uğramasından sıkıntı duyduğumuzu belirtir, camiamızın umum üyelerini duyar davranmaya çağırma ederiz.” – İZMİR

Share: