Gürsel Erol: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Elazığ’a Bir Okul İstiyoruz”

Elazığ Tecim ve Endüstri Odası son 4 sene boyunca yapılan hizmetler ve yatırımların anlatıldığı aynı lansman toplantısı düzenledi. burada konuşan CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na hitaben: “Ticaret Odası Başkanımıza taleplerde bulunuldu ve bu taleplerin çoğu üstelik karşılanmış. Elazığ’dahi eğitimle ilişik sorunlarımız var, okullarımızla ilişkin sorunlarımız var. Tığ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Elazığ’a 24 derslikli aynı meslek istiyoruz” dedi.

Elazığ Ticaret ve Endüstri Odası geçin 4 sene boyunca yapılan hizmetler ve yatırımların anlatıldığı tıpkı tanıtım toplantısını mazi düzenledi. Programa bozuk TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Elazığ Valisi Ömer Toraman, Doğru Öğür Milletvekilleri Metin Keder, Zülfü Demirbağ, CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol, Elazığ Belediye Reisi Delicesine Şerifoğulları, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Fırat Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, KGF Başkanı Erdoğan Özegen, havza boşluk başkanları ve karı girişimciler katıldı.

“BİZ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NDEN ELAZIĞ’A BİR EKOL İSTİYORUZ”

CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol, Elazığ Tecim ve Sanayi Odası’nın düzenlediği lansman ve Ekonomiye Değer katanlar Ihsan Töreni programında konuştu. Erol, zelzele ve pandemi dolayısı ile haddinden fazla tahakküm zamanlardan geçen Elazığ üzere TOBB’den Elazığ amacıyla tıpkısı okul yapılmasını irade etti. Erol, şöyle konuştu:

“Altın iş adamları sizlere canı ilgiyle teşekkürname ederim. Pandemi ve sarsıntı süreciyle gelişigüzel şehrin ekonomisinin gerilediği, insanların çaresizliği ve umutsuzluğu yaşadığı sürede işletmelerinizi hep zorluklara rağmen ayakta tutarak istihdam oluşturduğunuz üzere, yoksul fukaranın evine götürdüğü ekmeği kesmediğiniz için, insanlara yardım ettiğiniz için hepinize teşekkürname ederim. Tecim Odası Başkanımıza taleplerde bulunuldu ve bu taleplerin çoğu birlikte karşılanmış. Elazığ’de eğitimle ilgilendiren sorunlarımız var, okullarımızla ilişik sorunlarımız var. Biz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Elazığ’a ayrımsız okul istiyoruz. Odalar ve : orsalar Birliği’miz Elazığ’a 24 derslikli aynı ekol yapsın. Neden ekol yapsın? Bu diyar devletine, vatanına sadakatle tutkun olan tıpkısı diyar. Yoz devletçi, cumhuriyetçi, milliyetçi aynı site dokusu var burada. Okullarımız olsun ki çocuklarımız okuyabilsin, okusunlar kim bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini asla unutmasınlar. Bu his ve düşüncelerle, etkinliklerimizde, hizmetlerinizden dolayı Elazığ Tecim Odası’na teşekkürname ederim.”Share: