Gümüşhane domestik haberleri: Gümüşhane’de kadına yönelik seri savaşım toplantısı yapıldı

Gümüşhane’de Vali Yardımcısı Mualla Recai Yerlikaya başkanlığında Aile İçi Yol ve Kadına Müteveccih Şiddetli Savaş toplantısı gerçekleştirildi.

Gümüşhane Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Mürtefi Recai Yerlikaya ile alay malay ilişkin çalım yöneticileri ve sivil cemiyet örgüt temsilcileri katıldı. Toplantıda karı içi ve kadına alın seri mücadele alanında etkin kurumların 2022 yılı verileri değerlendirilerek mevcut duruma ilgilendiren analizler yapıldı.

Gümüşhane’nin diğer illere bakarak ev içi çabukluk ve kadına yönelik sürat noktasında henüz ongun ayrımsız yerde olduğunu söyleyen Vali Yardımcısı Yerlikaya, “İçişleri Bakanlığımız ve Ev Toplumsal Hizmetler Bakanlığımızın kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi ateş eylemleri çalmak namına kullanıcılara sunduğu resmi benzeri uygulama olan KADES uygulamasını daha üstelik yaygınlaştırarak, ilimizin farklı noktalarında tanıtarak, uygulamayı kullanan vatandaşlarımızın sayısını artıracağız. dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: