Golf Federasyonu Başkan Vekili Dora: Milli takımımız için gür tıpkısı sezon geçti

TÜRKİYE Golf Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Dora, “Bu yıl milli takımımız üzere dolgunca bire bir zaman geçti. Kızlarımız Avrupa birinciliğini elde etti. Erkeklerimiz Avrupa üçüncüsü oldu. Bu hafta acun kupasında ayvaz milli takımımız toplanmış 72 bando ortada 38’inci oldu” dedi.

Serik ilçesi Belek turizm merkezinde bulunan Antalya Golf Kulübü’nde düzenlenen Kulüplerarası Golf Turnuvası amacıyla bölgeye gelen Türkiye Golf Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Dora ve Umumi Heyet Üyesi Yasin Akkanat, Demirören Vukuf Ajansı’na izah yaptı. Komutan Vekili Mehmet Dora, “Kulüplerarası turnuvanın son ayağını oynadık. İlk ayağını Bodrum’dahi, ikinci ayağını Klassis, üçüncü ayağını ise Ankara’da yapmıştık. Turnuvada mecmu 18 takımımız yarıştı. 11’i 1. Tomar, 7’si ise Süper Öbek’da. Bu yıl milli takımımız amacıyla bereketli benzeri sezon geçti. Kızlarımız Avrupa birinciliğini elde etti. Erkeklerimiz Avrupa üçüncüsü oldu. Bu hafta dünya kupasında ayvaz milli takımımız toplanmış 72 topluluk ortada 38. oldu. Engelli takımımızda Mehmet Kulaklı şu anda dünya 18’incisi. Elan önünde 2 turnuva var. Tahminimiz evvel 10 içerisine gireceği şeklinde” dedi.

‘AMACIMIZ 12-14 YAŞ GRUBU ÇOCUK SAYIMIZI ARTIRMAK’Federasyon olarak alt yapıya çok önem verdiklerine meni fail Mehmet Dora, “Alt yapıdaki çocukların gelişimi amacıyla amacımız alelhusus 12- 14 yaş grubundaki yavru sayımızı yükseltmek. İnşallah önümüzdeki sezon daha iyi sonuçlar alacağız. Pandemi hele füru açısından sıradan aynı fesat vurdu. 2 yıl süresince fazla aynı yavru yetiştirme imkanımız olmadı. Turnuva ika imkanımız dahi olmadı. Bu yıl federasyon kendisine süfli bir turnuva düzenledik. Önümüzdeki sezonda birlikte bu turnuvalarımıza bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu.’GOLFÜN TURİZME CİDDİ KATKISI VAR’Golf Federasyonu Umumi Heyet Üyesi Yasin Akkanat de, “Öncelikle turnuvaya iştirak yüksek olduğu için mutluyuz. 18 bando 144 oyuncu 4. ayakta savaş etti. Federasyon olarak bu yıl ilk defa hakeza tıpkı turnuva kombinasyon ediyoruz. Umarım sahamızdan memnun kalmışlardır. Önümüzdeki hafta sahamızda sezona başlayacağız. Pir aynı turizm sezonu bekliyoruz. Golfün turizme bunaltıcı benzeri katkısı var. Böyle tıpkı ser yazmak, bilcümle kulüpleri burada eksiltmek bizi çokça mutlu etti” dedi.’AMACIMIZ BU SPORU DEĞME YAŞTAN DEĞME KESİME YAYABİLMEK’Milli topluluk olarak haddinden fazla gösterişli hazırlıklar yaptıklarını vurgulayan Yasin Akkanat, şunları söyledi:

“Yatırımlar yapıyoruz. Şu anda gençlerimiz bile çokça mebzul gidiyor. Amacımız bu sporu seçkin yaştan herhangi bir kesime yayabilmek ve başlattırmak. Elimizden geldiğince çok oyuncuya golf oynatmamız gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalarımız bitmeme ediyor. Umarım önümüzdeki senelerde başarılarımız ati. Ülkemize kupalar getirilecek diye düşünüyorum. Bu yıl Avrupa’da birkaç turnuvada bökelik ve üçüncülüklerimiz var. Gayet mutluyuz. Bol aynı yıl geçti.”

Share: