Gaziantep’te inşaat alanındaki patlamanın sebebi özlem

Gaziantep’te yapım alanındaki patlamanın sebebi özlem

İzinsiz korkunç kullanan 4 şüpheliden 2’si tutuklandı

GAZİANTEP – Gaziantep’te geçtiğimiz günlerde esas kazısı yapılan yapım alanında meydana mevrut patlamanın dinamit kaynaklı olduğu belirlendi. İzinsiz korkunç kullanarak patlama yaşanmasına bozukluk olan 4 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Olay, 10 Son Teşrin 2022 akşam ezanı saatlerinde Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Şirinevler Mahallesi’nde meydana gelmişti. İddiaya bakarak, ayrımsız yapım alanında asıl kazısı yapıldığı esnada adsız nedenle iri ayrımsız patlama yaşanmış, patlama sonrası olay adına çokça sayıda polis güçleri, sağlık ve itfaiye aracı ekibi sevk edilmişti. Yaşanan patlama sonucunda ise taş parçalarının intişar etmesi sonucu 2 birey hafif yaralanmıştı.

Korkutan patlamanın nedeni müsaadesiz tutku kullanımı

Bölgede şişman kaçınmak ve paniğe sebep olan patlama sonrası fenomen yerinde polis ve itfaiye ekipleri vasıtasıyla inceleme başlatılmıştı. Yapılan incelemelerin sonucunda anne kazısı yapılan inşaat alanında meydana gelen patlamanın özlem kaynaklı olduğu belirlendi. Tamamlanan incelemelerin ardından izinsiz şiddetli kullanarak patlama yaşanmasına sebep olan 4 nahoş gözaltına alındı.

İzinsiz heyecan kullanan 4 şüpheliden 2’si tutuklandı

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adli mercilere gönderme edilen nahoş şahıslardan E.T. ve M.T. tutuklandı. S.K. ve T.K. isimli kaknem kişiler ise azade bırakıldı.

Share: