Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanı Üzüntülü, Elazığ’da ziyaretlerde bulundu

Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bahir Yanık, Elazığ’üstelik ziyaretler gerçekleştirdi.

Kentteki temasları kapsamında SELIM Öğür İl Başkanlığını müzakere fail Izdıraplı, parti teşkilatı ile basına sadık gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Ardından tarihi Harput Mahallesi’ne sabık Izdıraplı, burada karı kooperatifleri vasıtasıyla açılan sergideki ürünleri inceleyerek hikmet aldı.

Izdıraplı, burada yaptığı konuşmada, kentteki kurumların yaptığı hizmetleri ve çalışmaları yerinde gitmek amacıyla değişik ziyaretlerde bulunduklarını belirtti.

Kentin ihtiyaçlarıyla ilgili da değerlendirmelerde bulunduklarını nâkil Yanık, “Elazığ bizim amacıyla şanlı, tarihi ve kültürüyle Selçuklu’dan bu yana Küçük Asya’ya önceki girdiğimiz kapı, Malazgirt’ten sonradan Türklerin evvel yerleştikleri yerleşme yerlerinden birisidir. Buradaki mirasımız Harput, başlı başına elhak kültürel tıpkı bırakıt. Zımnında insanı, tarihi ve kültürüyle dokusuyla Elazığ, Rum coğrafyasının ve kültürünün çok muhteşem merkezlerinden birisi. Elazığ bir zaman terörle mücadelenin yer güç zamanlarında teröre derbent vermemiş illerimizden birisi ve terörle mücadelede yer yöre safta koşmuş insanların memleketi.” diye konuştu.

Bu bakımdan Elazığ’ın gönüllerinde çokça özel ve müstesna bir yeri olduğunu rapor fail Izdıraplı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki süreçte dahi inşallah Vekillik olarak çalışmalarımızı Elazığ’ımızda, Elazığlı hemşerilerimize artırarak bitmeme ettireceğiz. Önümüzdeki süreçte çok hızlıca Elazığ’ımızın uygun gerekseme noktalarına 3 sayı sülale destek merkezini Vekillik yerine kuracağız. Bunu birlikte sizin vasıtanızla buradan duyurmuş olalım. Yeniden özge hizmetlerimizi üstelik inşallah genişlik iyice tıpkısı biçimde Elazığlı hemşehrilerimizin istifadesine sunmaya devam edeceğiz. Programımız serencam mertebe yoğun dolu ve haddinden fazla bereketli geçti ve geçiyor. Buradan bala evlerimizi görüşme edeceğiz, çocuklarımızla buluşacağız. İnşallah hizmetlerimizi durumunda görme ve değerlendirmeye, valimizle, belediye başkanımızla ve yereldeki arkadaşlarımızla beraber izlemeye devam edeceğiz.”Share: