Faaliyet şirketlerinden düzenlenen gedik ‘yatırım ve bakım’ buyurmak açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘planlı yetersizlik nedir, münasebet yapılır?’ konularında haberdar etmek üzere eş tıpkısı açıklama yaptı. Açıklamada, şebeke ıslah, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarının sakır sakır bitmeme ettiği tabir edilerek, “Bu sırada çalışmaların can ve servet güvenliğini tehdit etmemesi namına vacip olarak planlı kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı icraat sırasında tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması üzere 48 saat başlangıçta kamuoyuna mukteza bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Faaliyet Tevzi A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Canlılık Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Cıvıltı Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) birlikte Sivas, Tokat ve Yozgat’ta mecmu 8,7 milyonu aşan kullanıcıya selis ve nitelikli faaliyet tevzi hizmeti arz etmek için 7 dönüş 24 saat görev başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT ILKIN BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki eskimemiş iskân yerlerine erke uzatmak, artan mektepli cevap isnat etmek, bulunan altyapıyı perçinlemek amacıyla envestisman, hizmet ve onarım çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu tam hisse senedi güvenliği kuralları ve kâin mevzuatlar çerçevesinde duygusal ve mülk güvenliğini keşfetmek üzere belli başlı bire bir program dahilinde düzenlenen kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden minimum seviyede etkilenmesi hedefiyle dağıtım şirketleri, planlı kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve değişik bildirişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “envestisman ve bakım” yapıldığı anlamına mevrut düzenlenen kesintiler ile ilişik tüketiciyi bilgilendirmenin önemi gelişigüzel sabık dolaşma artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ilişkin eş tıpkı açıklama geldi. “Planlı boşluk nedir, sebep yapılır, değişik kesintilerden farkı nedir” sorularına cevap veren açıklamada şu noktalara dikkat çekildi:

“Aksaklık halleri dışında, hareketlilik dağıtım şebekesinde yapılması planlanan yatırım, bakım-tamir çalışmaları ve yıpranmamış abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, başlangıçta kamuoyu bilgilendirilerek ‘düzenlenen kesinti’ yapılır.

“Bitirme ve fariza alanlarımız dahilinde mevcut tevzi bölgelerinde, erke arzının emniyetli, selis ve kaliteli kendisine yapılabilmesi üzere şebeke ve sığa artırımına müteveccih bütün düzeltme, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarını mütemadi ve uyumlu kendisine sürdürmekteyiz. Enerji arzının güvenli, selis ve kaliteli kendisine yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların duygusal ve servet güvenliğine uymazlık vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla “planlı kesintiler” vacip yerine gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması bildirme anne murat ve prensiplerimiz arasında vadi alıyor. Bu nedenle cümbüş kesintisi gerektiren çalışmalarımızı, tevzi şebekesindeki kullanıcılara etkisinin minimal düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Site merkezlerinde; dönüştürücü ve dağıtım merkezi bakımlarının cins olduğunca tün saatlerinde yapılırken, gösterişli gerginlik ve ılımlı gerginlik münhal hatlardaki bakım çalışmaları, ustalık kısıtlar ve hareket güvenliği nedeniyle ruz saatlerinde gerçekleştirilmek üzere planlanıyor.”

Share: