Esnaf, Vekil Nebati’den 5 lira madeni mülk istedi (2)

‘DEPOLARIMIZ DOĞAL GAZ DOLU’

Benzeri sekans ziyarette mevcut olmak üzere Isparta’ya mevrut Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Isparta Tutum Kampüsü’nde Ispartalı aksiyon insanları ile yaptığı toplantının peşi sıra YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanlığı binasına geldi. Vekil Bitkisel, toplantı salonunda kendisini bekleyen partililere seslenme etti. İl Başkanı Osman Zabun’un selamlama konuşmasının ardından küçümseme düz Icra Vekili Bitkisel, dünyanın haddinden fazla keder benzeri dönemden geçtiğini belirterek, “Beribenzer şu an dünya çok keder ayrımsız dönemden geçiyor. Benzeri yandan enerji değişik yandan gıda krizleri güçlü ülkeler var. Bizim erke sıkıntımız namevcut. Depolarımız gaz kırcı. Bu sene ülkemizde ekincilik ürünlerimiz oldukça bereketliydi ve bunları tezelden TMO aracılığıyla faziletkâr kıymet vererek satın alıp silolarımızı az daha doldurduk. Avrupa ülkelerinde yeryüzü karşılanamıyor. Bizim tek sıkıntımız fiyatların efdal olması. Onu de mehabet adına elimizden geldiğince asgari seviyede tutmaya çalışıyoruz” dedi.

‘RAHAT OLUN’Geçen yıl 150 bilyon liralık, bu sene ise 251 milyar teklik vergiden vazgeçtiklerini aktaran Icra Vekili Bitkisel, “Sıkı gelirli vatandaşlarımızı, memurları, işçileri rahatlatacak önlemleri aldık. Kullanılmamış tedbirlerimiz bile yolda. Tıpkısı tarafta daraç gelirlilere ait Eş ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız çalışmaları son haliyle kabineye sunduğumuzda kararlar neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımız marifetiyle açıklanacak paketler ve buna eş paketlerle sıkıntılı gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz. Adımlar atıyoruz atmaya bitmeme edeceğiz, talepleri dinliyoruz, talepleri karşılamaya devam edeceğiz. Şen olun” diye niteleyerek konuştu.’KENDİLERİNİ DARI AMBARINDA ZANNEDEN TAVUKLARA DÖNDÜLER’4 yıldır ülkede herkesin seçim yaygarası yaptığını kaydeden Icra Vekili Nebati, şöyle dedi: “Bire Bir sebepten hava. Yatırımcı dışarıdan gelmesin, kimse aksiyon yapmasın. Daima erken intihap yaygarası ile mevki ekonomisini kilitlemeye çalışanlar, aynı tarafta sahne kırıklığına uğrarken vesair tarafta dahi önümüzdeki sene haziran ayında yapılacak, zamanında yapılacak seçimlerde hala kendilerine bir namzet birlikte üretmemiş durumdayken şu anda birlikte birbirleriyle uğraş ediyorlar. Ama bizim adayımız kim? Recep Tayyip Erdoğan. Ego gelişigüzel gittiğim teşkilatta bu örneği veriyorum. O tıpkı pehlivan. Geleni eziyor, gideni deviriyor, yeniyor. Mindere çıkma, ‘neredesin’ diyor, bekliyor. Biri eksik ağızla ‘ben varım’ diyor. Diğeri eksik ağızla ‘sen olmamalısın’ diyor, benzeri başkası ‘ben senin ortağınım ama ortak olduğumu belli etme’ diyor. Başkası diyor kim ‘sen benim ortağımsın ama görmezlikten gel’ diyor. Hangi dediklerini anlayan var mı? Yok. 4 senedir erken seçme, er seçim. Er seçme namevcut. Ki dedi? Kendilerini akdarı ambarında zanneden tavuklara döndüler. On Paralık kusura bakmayın 2023 Haziran’ında YANLIŞSIZ Tümen esasen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde iktidar. Bundan eminiz, tığ sağlamız.”‘ÜLKENİN YOLUNU ÇİZİYORUZ'”Abat olun ve aralık ayından itibaren enflasyonu bayağı indirilmiş şekilde götüreceğiz” diyen Nazır Bitkisel, “Alnımız yanlişsiz ayrımsız şekilde ülkede 20 yılda şunlar, şunlar, şunlar yapıldı. çıktı bile bunlar yapılacak. Rahat olun. Bundan çevre zir yapısı tamamlanmış bundan ahir da kazançlı zir yapısı doğru daha çok ileri teknolojisi, mega sanayi bölgeleri oluşturulmuş, encam teknoloji ürünleri ile ve savunma alanındaki müthiş sıçrayış ile bitmeme edecek bir ülkenin yolunu çiziyoruz. Sizler sessizcesine dua ederek, koşturarak çalışma sarfederek bu yolda ilerleyeceksiniz. Allah kaş ve yardımcımız olsun” dedi.

Bakan Nureddin Nebati, izlence sonrası belediyeye ait Kirazlıdere Içtimai Tesisleri’nde düzenlenen yemeğin peşi sıra kentten ayrıldı.

Share: