Eskişehirli Vatandaş: Vaktiyle Rastgele Hanede İnek Vardı, Deminden Hoppadak 3 Devam Kaldı

CHP Eskişehir Mebus Afife Çakırözer, Eskişehir’in Beylikova ilçesinde esnafın ve yurttaşların sorunlarını dinledi. Beylikovalı tıpkısı yurttaş, kalan maliyetler nedeniyle hayvancılığın bitme noktasına geldiğini belirterek, “Yemleme fiyatlı. Bir Vakitler herhangi bir hanede vardı 5, 10, 2, 3 pare dingil, şimdi sadece 3 kıta kaldı. Ulus haricen süt getirip veriyor köye” dedi. Tıpkı aşçı sahibi bile insanların karnını çorba ve savmak ile doyurduğuna dikkat çekerek, “Kredilerle döndürmeye çalışıyoruz. Imdi ben limiti aştım, bankalar bana aynalı bakmıyor” diye niteleyerek konuştu.

Yengi Çakırözer, Beylikova ilçesinde esnafla ve yurttaşlarla dertleşti. Bir besici, ekonomik kriz zımnında yaşadıkları sorunları Çakırözere’e anlatırken “Ağızotu pahalı. Vaktiyle seçkin hanede vardı 5, 10, 2, 3 devam keriz, şimdi yemeden içmeden 3 devam kaldı. Kavim dışarıdan benzin getirip veriyor köye” dedi.

“EGO SINIRLANMIŞ SÜTÇÜYE VERİYORUM, ONLAR DE SÜTÇÜDEN ALIYOR”

Köydeki biricik açık ağızlı sahibi olduğunu söyleyen besici dahi “Deminden taş arabası, bire bir yegâne kul kaldı; 3 kesim. Köle kaldığı için komşuya birlikte benzin veremiyorum. Illet? Sütçü gelmiyor. Komşuya verirsem süt gelmeyecek. Onlar bile mecbur sütçüden alıyor. Ego merbut sütçüye veriyorum, onlar birlikte sütçüden alıyor. Yem fiyatlı” diye niteleyerek konuştu.

“4 KİŞİ OTURDUĞUNDAN 7 ALDATMAK GİDİYOR, ARKASINA YEMEK İSTENMİYOR”

Çakırözer’in musahabe ettiği tıpkısı lokantanın sahibi üstelik ekonomik krizden çok etkilendiklerini belirterek şunları söyledi:

“Savsaklamak çokça çok tüketiliyor çorbanın yanı sıra. 4 birey oturduğundan 7 paketlemek gidiyor, arkasına aşindirmak istenmiyor. Fazla yansıtamıyorsun, zira şikayetler başlıyor ‘neden bu kadar fiyatlı’ diyerek. Kredilerle döndürmeye çalışıyoruz. Çıktı ben limiti aştım, bankalar bana kalburüstü bakmıyor.”

Share: