Eskişehir haberi! Frig Vadisi Önünde Icraat Tamamlandı… Büyükerşen: Ilkin Eğlek ve Seyitgazi İlçemiz Almak Amacıyla Bölgede Oylumlu Bire Bir Turizm Hareketliliği Olacaktır

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Frig Vadisi’ne ulaşımı sağlayacak Seyitgazi- Konak ilçeleri beyninde artan yola, hamam asfalt serimi yapılarak sefer çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediye Reisi Yılmayan Büyükerşen, “Eskişehir turizmine şişman ivme kazandıracak yolun tamamlanması ile başta Han ve Seyitgazi ilçemiz girmek için bölgede mefret bir turizm hareketliliği olacaktır” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi marifetiyle; Eskişehir’e 80 km uzaklıkta bulunan ve 71 sene sonradan kazı bilimsel kazıların tekrar başladığı Yazılıkaya Midas Kermen ve Frig Vadisi bölgesine ulaşımı sağlayacak Seyitgazi-Konak ilçeleri ortada kalan yola, sıcak asfalt serimi yapılarak el çalışmaları tamamlandı.

Öğün çalışmasının 41 km uzunluğundaki geçmiş 2 etabı olan Eğlek ve Seyitgazi İlçeleri arasındaki bağlantıyı sağlayıcı, Seyitgazi İlçe Merkezi-Cevizli-Bardakçı-Hankaraağaç-Gökçekuyu mahalle yolları ile Konak İlçesi sınırları içerisindeki Yazılıkaya Midas Anıtına bağlantıyı sağlayan, Gökçekuyu-Kayı-Yazılıkaya mahalle yolları Büyükşehir Belediyesi ekipleri aracılığıyla beton nöbet uygulaması ile tamamlanmıştı.

Büyükşehir Belediyesi’nin 3’üncü hamle öğün çalışması olan 27 km uzunluğundaki Frig Vadisi’ni Eskişehir- Afyon karayoluna bağlayan, Yazılıkaya- Çukurca, Şükranlı-Sarıcailyas- Örencik yolu birlikte ısıdam asfalt serimi yapılarak tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Posta Imal Bakım ve Tamir Dairesi Başkanlığı ekipleri ısıdam asfalt seriminde sonuç çalışmalarını tamamlayarak yolu ulaşıma açtı.

Yolun Eskişehir turizmi amacıyla çokça balaban olduğunu tamlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmayan Büyükerşen şöyle dedi:

“Şehrimiz ve ülkemiz üzere yüce benzeri turizm destinasyonu olan Frig Vadisi ve Midas Anıtı’na emin ve konforlu ulaşımın sağlanması için başlattığımız kat çalışmasını tamamladık. Böylece sunu acil ihtiyaçlardan olan misil sorununu çözerek bölgeye yerli ve ecnebi turistlerin tehlikesiz, konforlu ulaşımını sağlamış oluyoruz. Eskişehir turizmine nazik ivme kazandıracak yolun tamamlanması ile başta Konak ve Seyitgazi ilçemiz atılmak amacıyla bölgede şanlı bir turizm hareketliliği olacaktır. Bunun birlikte havza halkının ekonomik yönden kalkınmasını ve Eskişehir’in turizmden elan çok pay almasını sağlayacağını düşünüyorum.”

Share: