Erdoğan: CHP’deki tartışmalar bekçi zihniyetin pusuda beklediğini gösterdi (3)

Erdoğan: CHP’deki tartışmalar nokta zihniyetin pusuda beklediğini gösterdi (3)

‘ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ULAŞIM DESTEĞİ’

‘Bir müjde da üniversite öğrencilerimize isnat etmek istiyorum’ diyen Cumhur Reisi Erdoğan, “Ailelerinin yaşadığı şehirlerden ırak yerlerde yetişek-tedris gören öğrencilerimize, okullarına azimet ve dönüşleri için ulaşım desteği sağlayacağız. Yılda 2 nöbet verilecek bu destek yardımıyla, kestirmece 150 bin öğrencimizin, ailelerinin yanına onlara seçme yük getirmeden gidip gelebilmesini gerçekleştirme etmeyi hedefliyoruz” dedi.

‘100 MİLYAR LİRALIK BİR KREDİ KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ’Erdoğan, bire bir farklı müjdelerinin dahi esnaf ve sanatkarlara olduğunu bildirerek, “Seçme dönemde olduğu üzere müstevli ve cenk şartlarının önümüze çıkardığı kip süreçte birlikte esnaf ve sanatkarlarımızın beraberinde olduk olmayı dahi sürdürüyoruz. Desteklerimizde kadınlarımıza ve gençlerimize bile ayrı düzlük veriyoruz. Geçtiğimiz yılın mart ayında başlattığımız ‘Kadın Müteşebbis Kredisi’nden 140 bin kadınımız yararlanarak 17 milyar liranın üstünde aynı töz kullanmıştır. Gençlerimiz üzere muhtelif isimler altında başlattığımız müteşebbis kredilerinden 52 bin emanet 10 bilyon liralık tıpkı kaynağa ulaşarak yararlanmıştır. Demin da Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına atıfla başlattığımız yıpranmamış benzeri itimat destek paketiyle esnaf ve sanatkarlarımızın karşısındayız. Esnafımız için Halkbank tarafından 60 kamer vadeyle ve yüzde 7,5 repo oranıyla yararlanma edebilecekleri 100 bilyon teklik ayrımsız emniyet kampanyası başlatıyoruz. Vakit Kaybetmeden bununla kalmıyor, güven ense limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya, aksiyon yeri edindirme ve pusat kredisi limitlerini üstelik 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya yükseltiyoruz. Zinde girişimcilerimizin rate faizli güven limitini 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltirken, yaş sınırını dahi 30’dan 35’e çıkartıyoruz. Halkbank’tan güven kullanıp dahi takibe sakıt esnaflarımıza 6 taban kadar hoşgörüsüz ödemesiz 36 ayak tabanı kadar vadeli yüzdelik 4 faizli krediyle borcunu arıtma imkanı sağlıyoruz. Parçalanmamış bu kolaylıkların esnafımıza aynalı olmasını diliyorum” diyerek konuştu.’DOĞAL DOĞAL GAZ DEPOLARIMIZI YÜZDELIK 100 DOLDURDUK’Erdoğan, erke alanında da önemli adımlar attıkları tıpkısı süreçten geçildiğini tabir ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “doğal gaz depolarımızı yüzdelik 100 doldurarak talepteki muhtemel artışlara ve hayret kesintilere alın hazırlığımızı yaptık. Azerbaycan’la ülkemizle alay malay Avrupa’nın enerji sunu güvenliği için dahi nazik önem erbap TANAP’ın kapasitesini yıllık 16 bilyon metreküpten 2 tekmil artışla 32 milyar metreküpe çıkartacak çalışmalara başladık. Libya ile yaptığımız hidrokarbon anlaşmasıyla bu ülkenin ana kara sahanlığındaki yer yağı ve türevlerinin çıkartılması üzerine yıpranmamış ayrımsız teşrikimesai alanı oluşturduk. Ülkemizin cızık güvenliği ve milletimizin huzuru konusu önceliklerimizin sunu başında saha almaktadır. Terör örgütlerinin yöneticilerini nerede bulursak orada imha ediyor askerlerimize ve düzenlilik güçlerimize yönelik tek saldırıyı cevapsız ve cezasız bırakmıyoruz. sınır dışı harekatlarımızı özlük önceliklerimize ve yaptığımız planlara göre yürütüyoruz. Çıktı terör örgütleriyle birlikte ülkemize hasımlık mugaddi herkesin yoğun rüyası haline mevrut ‘Bir geceleyin akılsız gelebiliriz’ sözümüzün gerekliliklerini kelimesi kelimesine namına getiriyoruz.”

Erdoğan, sonuç adına yarın Türkiye’nin kebir erişim projeleri beyninde kayran kayran Çanakkale Ayvacık- Küçükkuyu yolu ve tünellerinin açılışına canlı bağlantıyla katılacağını, elan bilahare birlikte Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile tıpkı araya geleceğini söyledi.

Share: