Elazığ’da komandolar dualarla Suriye’ye uğurlandı

“Suriye Fariza Gücü”nde kayran alacak Elazığ’daki komandolar, dualar eşliğinde görev yerlerine doğru yola çıktı.

İl Güllabi Komando Ekip Komutanlığında planlı törende, Kur’an-ı Semih ve İstiklal Marşı okundu, istinkâf etmek duruşunda bulunuldu

Vali Ömer Toraman, törende yaptığı konuşmada, komandoları Suriye’ye görevine yolcu etmek üzere ayrımsız araya geldiklerini söyledi.

Komandoların görevlerini göre yapıp döneceklerini ifade eden Toraman, “Türkiye dar ortamında terörle mücadele etmenin yanı sıra terörü kaynağında kurutmak amacıyla nerede olması gerekiyorsa oraya gitti.” dedi.

Güvenlik güçlerinin teröristleri etkisizleştirerek vazifesini sunu ongun şekilde hesabına getirdiğini aktaran Toraman, şöyle konuştu:

“Silahlı Kuvvetlerimizin sınır ötesinde gerçekleştirdiği başarılı harekatlar neticesinde tehlikesiz bölgeler oluşturuldu ve bu bölgeler kahraman jandarmalarımıza ve polislerimize güç edildi. Onlar dahi bu bölgelerde canlı vatandaşların can ve mülk güvenliğini sağlıyor. Ama henüz da önemlisi Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarının müstakbel bekçisi oluyorlar. Onların varlıkları ve bu vazifeleri sebebiyle biz üstelik az içerisinde yaşayış, barış ve güven içerisinde yaşıyoruz.”

İl Açıkgöz Komutanı Albay Kasıt Evren de Türkiye Cumhuriyetinin birçok ülkede olduğu kabilinden Suriye’de dahi güvenlik güçleriyle barışı desteklemeye, terörle savaşım ve sınırlarını korumaya bitmeme ettiği belirtti.

Cihan, “Ecdadımız evvelce, süresince bulunduğumuz ortamdan çokça elan el ve çetin şartlarda milletimizin istiklalini koruyup bu behişt vatanı bize bittabi emanet ettiyse biz bile bugün makro bayrağımızı göklerde ebediyen dalgalandırmak için gelişigüzel ahit olduğu kabilinden yılmadan çalışacağız. Bu lahut mücadeleyi inanıyoruz ki kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

Daha bilahare İl Müftüsü Selami Görgülü, dua etti.

Törenin peşi sıra aileleriyle vedalaşan Mehmetçik yola çıktı.

Törene, 8. Kolordu Komutanı Ferik Tamer Atay, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Inanma Müdürü Oran Hâkim, askerler ve aileleri katıldı.Share: