Elazığ Saylav Gürsel Erol’dan Ası Tepkisi: “Yüreğin Varsa Yaz Altına Selim Tümen İl Başkanlığı…”

TAMER ARDIL ERŞİN

CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, AKP İl Başkanlığı’nın CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun takım toplantısı öncesinde kentte astırdığı afişlerle ilgili “Yüreğin, cesaretin varsa yaz altına DOĞRU Tümen İl Başkanlığı. Ego bile o afişteki söylemlerle ait savcılığa suç duyurusunda bulunur, tazminat davası açarım” dedi. Erol savcılığa yanlışlık duyurusunda bulunduklarını, bunun sonucunu kamuoyu ile paylaşacaklarını da söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da bugün yaptığı ekip toplantısı öncesinde AKP İl Başkanı’nın esbak billboardlara astırdığı afişler CHP’lilerin tepsini çekti. CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, afişlerin altında imza olmadığına ilgi çekerek, ZÜMRÜDÜANKA Marifet Ajansı’na şunları söyledi:

“Araştırmalarımız sonucunda bu afişlerin SELIM Tümen İl Başkanlığı tarafından asıldığını belirleme ettik. Sonra savcılığa cürüm duyurusunda bulunduk. Yani tıpkısı fırka apayrı bire bir tümen ile ilgilendiren iddiada bulunabilir. Bunun incelik kurallarını çiğneyerek bulunabilir ama altına ismini yazar. Sahiplenir. Yani hem bire bir şeyi anlatmak isteyeceksiniz hem onu korsanlaştıracaksınız. Bu ülkeyi yöneten partinin diyar başkanı korsancılık yaparak, billboardlarda adını yazacak cesareti gösteremeden, Genel Başkanımızın ve Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’a geldiği tarihlerden tıpkısı çağ öncesinden böyle toplumu germeye yönelik girişimi Elazığ kamuoyunda fiyat görmedi. Elazığ kamuoyu güvenilmez aksülamel verdi.”

Erol, kendisinin AKP yöneticilerin incelik ile protokolde karşıladığını anımsatarak, AKP İl Başkanlığı’nın bu afişlerine ilişik “Bu şunu gösteriyor, AK Öğür’nin Elazığ’dahi tükenme, erime süreci başladı. Bu sokaklarda da görülüyor. Bunlar kendilerince, akıllarınca tıpkı nasyonalizm söylemiyle, bizi da yıldırı örgütleriyle örtüştürerek, kendilerine bakarak bir kampanya yürütmeye çalışıyorlar. Ne partimizin kurumsal kimliği ne de benim buradaki kişiliğim, insanların inanmalarına neden olacak aynı şey olmadığı amacıyla olumsuz tepti. Bundan sonraki kanuncu süreci dahi izleme edeceğiz. Savcılıkta şikayetimiz var” diye niteleyerek konuştu.

“İKTİDAR PARTİSİNİ İL BAŞKANI DENIZ HIRSIZI BİR EYLEM YAPABİLİR Mİ? BU KORSAN BİR GÖSTERI”

Erol, Kılıçdaroğlu’nun afişlere gösterdiği tepkiyi “O birlikte reaksiyon verdi, akıllıca şeyler değil bunlar” diye açıklayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İktidar partisini iklim başkanı deniz hirsizi ayrımsız gösteri yapabilir mi? Bu korsan tıpkısı gösteri. Billboard var, altına onu astıran namevcut. Efendim biz iştirak ile ittifak yaptık. Yüreğin, cesaretin varsa yaz altına DOĞRU Öğür İl Başkanlığı. Ben bile o afişteki söylemlerle ait savcılığa suç duyurusunda bulunur, tazminat davası açarım… Resmi yerine bize yanıt yarmak zorundalar. Biz resmi cürüm duyurusunda bulunduk savcılığa. Müracaatımıza müddeiumumilik karşılık yüklemek zorunda.”Share: