Ekincilik ve Orman Bakanlığının “Marmara Bölge İstişare Toplantısı” Bursa’da başladı

Ekincilik ve Orman Bakanlığı Personel Umumi Müdürlüğü eliyle kayırıcı kaynağı, düzen bağı ve mali işler hususlarında yaşanılan sorunların çözümüne yönelik “Marmara Bölgesi II. Etap Toprak Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı” Bursa’da başladı.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ???????Bursa Diyanet İşleri Başkanlığı Bursa Dini İhtisas Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilen eğitimlerin önceki gününe Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci çevrim içi ortaklık sağladı.

Kirişci, sonuç dönemde global sorunlara mecbur tarımsal istihsal zincirinde yaşanan aksaklıkların daha aşkın hissedilir olduğunu anlatım etti.

Vekillik kendisine aldıkları ve alacakları tedbirlerle muhtemel zararların önüne geçtiklerini vurgulayan Kirişci, “Hepimizin yaşadığı küresel kriz, tarım sektörünün ne derece kebir olduğunu bir kat henüz ortaya koymuştur. Vatandaşlarımızı hem zaman yaşanan krizden arkalamak hem bile ati kuşaklara yaşanabilir bire bir Türkiye çoğaltmak amacıyla ekincilik politikalarımızı üç sac ayağına oturttuk. Bunlardan ilki ekilişleri bırakmak, ikincisi verimi yükseltmek, üçüncüsü bile kaliteyi artırmaktır.” ifadelerine kayran verdi.

Kirişci, domestik ekincilik ekonomisini artırmak, azık güvenliğini seçmek, tüvana ve haleldar gıdaya erişimi tedarik etmek ve tarımda istihdamı artırmak üzere mukteza çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Bünyemizde çalışan beherglas personelimizin Bakanlığımız hedefleriyle tınlamalı ve küsurat verimlilikte çalışabilmesi için gelgel içi eğitimlerin çok yetişkin olduğuna inanıyorum. Sizlerden beklentim bulunduğunuz konumda öncelikle üreticilerimizin sorunlarını çözmeye odaklı bire bir zihin süresince olmanızdır. Marmara Bölgesi ikinci etap eğitim ve meşveret toplantısının siz değerli iş arkadaşlarıma müfit olmasını dileğiyle selamlarımı sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Ekincilik ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürü Fıkdan Dinç ise müşavere, eş güdüm ve terbiye konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Ateş Parçası, bu toplantı ile Bakanlık merkez birimleriyle sınırlı kuruluşlarının mülk ve kaymakamlık müdürlükleriyle bire bir araya gelerek danışmak, eğitim ve brifing aracılığıyla çekinti duyulan konuların hisse senedi birliğiyle çözüme kavuşturulması ve zımnında pratikte olabilecek hataları minimize etmenin amaçlandığını aktararak, “İlk programımıza Ege Bölgesi ile başladık, Marmara Bölgesi ile bitmeme ediyoruz. İlerleyen günlerde sair bölgelerimizde dahi çalışmalarımız devam edecektir.” ifadesini kullandı.

Bursa İl Ekincilik ve Orman Müdürü Hamit Aygül de model ve taşra teşkilatlarında müteharrik personelin Bakanlığın sahip olduğu yeryüzü koca kaynaklardan biri olduğuna meni ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kaynağın motive edilmesi, faal ve makul olarak kullanılması belirlenen hedeflerin ulaşılmasına yardım sağlayacaktır. Ayrıca günümüzde kurumların başarısını artırmada yeryüzü büyük etken unsur olan eş kaynağının mübarek kullanılmasının gerekliliği, takat sınırı değerlemesi, üstünde önemle durulması gereken tıpkı bahis haline dönüştürmüştür. Bu aktiflik, Personel Genel Müdürlüğü ile dışarlık birimleri arasında var olan iletişimin elan artağan arkaç getirilmesi amacıyla düzenlendi. Bölge toplantılarında Bakanlığımızca oluşturulacak olan mühim planların, hedeflerin makul belirlenmesi, ulaşılabilir hedefler koyulması için sahadan alınan bilgilerin en etken ve akıllıcasına biçimde ilgilendiren yerlere ulaştırılmasında, kâin adam kaynağının eli nimetli ve akla yatkın kullanılmasıyla gelişigüzel var olan verimliliğin artırılmasına, ulaşılacak hedeflere yer hesaplı ayrımsız sıkı düzen ortamında ulaşılmasına ve birimler arasında mekanizma bakımından bir bütünlüğe katkı yapacak toplantıyı düzenleyen Yetenek Yönetimi ve Yetişek Kat Başkanlığına teşekkür ederim.”

İdari ve mali şubelerin çalışmalarına yönelik eğitimlerin verildiği havza müşavere toplantısının 9 Eylül’e büyüklüğünde devam edeceği bildirildi.???????Share: