Eğitim Bilimi-İş Samsun Şube Başkanı Er, Müdür Yardımcısı Odasında Cinayete Reaksiyon Gösterdi: “Düzenlilik Adına Hep Önlemler Alınsın”

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Terbiye-İş Samsun Bölüm Başkanı Volkan Er, Tevfik İleri Ortaokulunda bire bir öğrencinin müdür muavini odasında annesini öldürmesine aksülamel gösterdi. Erken, “Okullarda düzenlilik namına bütün önlemler alınsın. Düzenlilik görevlisi istihdamı, x-ray cihazları özellikle kalkmak üzere okullarımıza kurulmasını istiyoruz” dedi.

Yetişek-İş Samsun Şube Başkanı Yanardağ Er; Samsun’un Canik ilçesindeki Tevfik İleri Ortaokulu’nda ayrımsız öğrencinin müdür muavini odasında ateşli zırh kullanarak annesini öldürülmesine aksülamel gösterdi. Er, şunları söyledi:

“Bu konuyla alakadar çabucak ve ivedilikle yetkililerin tedbir alması gerektiğini hem matbuat ile hem da kamuoyuyla paylaşmıştık. Zaman Canik ilçemizde Tevfik İleri Ortaokulunda yaşadığımız, çok kırıcı tıpkısı olay neticesinde, aynı velimiz maalesef nazik oğlu eliyle katledildi. Okula elini kolunu sallayarak belinde silahla ferah ferah girebilen isim, müdür yardımcısının odasına kadar çıkarak, o esnada öğretmenlerinde olduğunu müdür yardımcısının odasında annesine kurşun yağdırmıştır ve onu orada katletmiştir. Bu esnada müdür yardımcısının odasında olan hoca arkadaşlarımız, biberli almadan olayı atlatmışlardır, kurtulmuşlardır.

Ama bu daha çok yaşanabilecek olaylara çok son basamak bir örnek teşekkül etmiştir. ve okullardaki asayiş zafiyeti şahısların okullara aranmadan, girebilmeleri, üstlerinde kesici, delici silahların ya da ateşin silahların olup olmadığına bakılmaksızın, meslek içerisine ferah ferah girebilmeleri, ciddi anlamda güvenlik zafiyeti yaratmaktadır. İvedilikle okullarımızda tıpkı valiliklerde olduğu kabil, bire bir kaymakamlıklarda olduğu kabilinden üste antrparantez AVM’lerin girişlerinde olduğu kabil stoper delici ve coşkun silahların kontrolünü eden X Ray cihazlarının yerleştirilmesi gerekiyor.

Okullara çabucak asayiş görevlisi kadrosu açılması gerekiyor. ve okullarda yaşanabilecek bu çeşit sıkıntılı durumların, sonucu mahzunca bitecek durumların yaşanmasının önüne acilen, ivedilikle geçilmesi gerekiyor. Alınan eğreti önlemler, arızi tedbirler, gördüğümüz üzere zaman yaşanan olaylarda de kendini gösterdi. Hiçbir özdek ifade etmiyor. Okullarda çabucak düzenlilik görevlisi istihdamının yapılması geçişsiz. Okullara X Ray cihazının derhal kurulması lazım. Okullarda öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin birey güvenliğinden daha kocaman hiçbir molekül yoktur. Yetişek-İş namına buradan tıpkısı öğün daha sesleniyoruz. Derhal ivedilikle okullarda güvenlik namına hep önlemler alınsın. Düzenlilik görevlisi istihdamı özellikle almak amacıyla, X Ray cihazları başta koyulmak amacıyla okullarımıza kurulmasını istiyoruz.”

Share: