Duvarlarında degaje çatlaklar oluşan apartmandaki eşyalar kontrollü olarak boşaltılıyor

Sinop’ta temelinde kayma meydana mevrut ve duvarlarında geniş çatlaklar oluşan 5 kıvrım apartmandaki eşyalar yadımlama öncesinde kontrollü namına boşaltılıyor.

İncedayı Mahallesi 1 Numaralı Sokak’ta duvarlarında çatlaklar oluştuğu üzere vinçlerin desteğiyle ayakta tutulan apartmanda yıkım çalışmaları başladı.

Yıkım öncesinde polis ve polis ekipleri bina etrafında açık düzenlilik önlemleri aldı.

Sinop Belediyesi ekipleri, apartman sakinlerinin kebir eşyalarını kontrollü olarak boşaltıyor. Vatandaşlar, evlerinin boşatılmasını gözyaşları içinde izledi.

Apartman sakini Kazım Karaca, müteahhidin binanın canip tarafındaki gereksiz araziyi kazarken binada çatlaklar oluştuğunu belirterek, “Binada çatlaklar oluştuktan sonraları canımızı kurtardığımıza şükrediyorum.” dedi.

Güllü Yağız ise sınırlı dışında yaşadıklarını ve yaz aylarında Sinop’a geldiklerini vurgulayarak, “Çatı kaymaya başladıktan bilahare elbiselerimizle hariç çıktık, tam eşyalarımız içeride. Tek şeyimiz yanımızda namevcut. Birden yıkılacak korkusu ile kendimizi hariç attık, ilaçlarım ve iğnelerim bile habbe içre.” diye niteleyerek konuştu.

Share: