DÜRÜST Fırka İstanbul İl Başkanı Kabaktepe taksicilerle toplantıda bire bir araya geldi

DÜRÜST Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi aracılığıyla planlı toplantıya katıldı. Toplantıda taksicilerin sorunlarını dinleyen Kabaktepe, “Muvasala, İstanbul’un sunma esas sorunlarından tıpkısı tanesi. İstanbul 7-24 tüvana aynı kent. Bu kentin on paralık uyumadan bakım veren sektörlerinden biri bile taksicilerimiz. Bunun farkında adına hazırlanmak geçişsiz” dedi.

İGA İstanbul Hava Meydanı Taksiciler Kooperatifi, taksici esnafının havalimanında ve ülke genelinde yaşadıkları sorunları ele ahzetmek için İstanbul Havalimanı’ndaki kooperatif binasında toplantı düzenledi.

Toplantıda evvel yerine saraka düz İstanbul Hava Meydanı Taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Duygusal, “İstanbul’bile şu taksici problemleri çözülsün. İstanbul’üstelik taksicilik problemleri forma safhada, gelişigüzel aktarılma televizyonlarda. Biz ufak bire bir esnafız. Yara rastgele yerde var, şiddetli taksici da var, zehir bilge de var, müddeiumumi birlikte var, polis güçleri de var, er de var. 15 Temmuz’dahi Atatürk Havalimanı’nda darbecilerin karşısına çıkan geçmiş bu taksiciler ve kuleye çıkan dahi esasen bu taksicilerdi” dedi.

Katılımcıların arasında kâin ve taksici esnafının sorunlarını dinleyen Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltalı, “Tığ yıllardır Arnavutköy ilçemizde ticari taksilerin varlığını özlemle bekledik. Çünkü ticari taksinin olmadığı yerde korsan diyerek rapor ettiğimiz menfilik peyda oluyor. Burada kontrol edilemez ayrımsız mekanizmayı idare etmenin güçlüğünü hepiniz anlarsınız. Elbette taksici kardeşlerimizin problemlerini dinledik, onların çözümü gerekiyor ama umum aracılığıyla dahi baktığımız devir tıpkısı mızıka serzenişler var. Tutum ediyorum bu iki sevgili birbirini besliyor. Nedeniyle sorunun olduğu alanların ortadan kaldırılmasıyla problemlerin ortadan kalkacağını biliyoruz” dedi.

DÜRÜST Öğür İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Taksi konusu takkadak muvasala ve taşıma hizmeti değil aslında benzeri kentin hem kültürüne, hem hayat biçimine hem insani ilişkilerine bastırık fail bire bir sektörden bahsediyoruz. İstanbul 7-24 hayat dolu benzeri şehir. Bu kentin on paralık uyumadan hizmet veren sektörlerinden biri de taksicilerimiz. Bunun farkında adına hareket etmek lazım” şeklinde konuştu.

Korsan taksiciliğin bitirilmesi amacıyla çalıştıklarını kaydeden Kabaktepe, “Kentte ulaşımın geleceğinin planlanması için taksi esnafının İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile henüz yakından çalışması gerekiyor. Ulaşım, İstanbul’un yeryüzü temel sorunlarından benzeri tanesi. Minibüsümüz, metrolarımız, otobüsçülerimiz, taksicilerimiz var. Dedik ki bu arkadaşlarımızla birlikte ayrımsız masa kuralım. Kentin gelişimini beraber planlayalım. Bunu konuşarak kuma tıpkısı yol seçmek geçişsiz”‘ ifadelerini kullandı.

Toplantıya DÜRÜST Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Arnavutköy Belediye Reisi Ahmet Haşim Baltacı, İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Duygusal, kooperatif üyeleri ve göçüm şoförleri katıldı. – İSTANBUL

Share: