Dolandırıcıların oyununu bozdu

Ordu’nun Altınordu ilçesinde dallı güllü 49 yaşındaki Saniye Yılmayan’ın banka hesabı dolandırıcıların eline geçti.

Son anda durumu fark eden Saniye Yılmaz, yaptığı adım ile dolandırıcıların oyununu bozdu.

Altınordu ilçesinde hararetli Saniye Yılmayan, aktif bankacılık hesabı üzerinden zat yerine bilgisi dışında 15 bin lira değerinde mülhak öndelik hesabı açıldığını görünce şüphelendi. Banka hesabında iş iptali yapan ancak sistemdeki dava yüzünden iptali gerçekleştiremeyen Yılmayan, açılan vezneci yerine 15 bin liranın yattığını, sonraları dolandırıcılar yoluyla 2 bin lirasının çekildiğini gördükten sonra almaç hizmetlerini arayarak hesabını halel ettirdi. Vezneci hesabını kapattıran Yılmaz, yaptığı girişim ile kendi kullandığı zer hesabındaki birikimini ve 15 bin liralık avans hesabında küsurat 13 bin lirayı de dolandırıcıların eline geçmeden kurtarmış oldu.

“Hesabıma 15 bin liralık yatırılmış, bunun 2 bin lirası fariğ”

Başından güzeşte olayı anlatan Saniye Yılmayan, 19 Ağustos tarihinde kendisinin bilgisi dışında banka hesabına 15 bin teklik ek öndelik hesabı açıldığını belirterek, “Bu eşhas benim telefonumu kopyalamışlar. Bana bire bir yerden dört haneli bire bir harf geliyor. Bu kod geldiği için ego şüphelendim tezce vezneci hesabıma bakmaya çalıştım amma hesabıma giremedim. Bankanın cümbüşlü uygulaması açıldığında benden sözde ilk defa giriyormuşum gibi bilgilerimi istedi. Şüphelendim, telefonun virüs kaptığını düşündüm. Telefonumu sıfırladım ve gene telefonu açtığımda banka hesabıma antre yaptım. Girişi yaptığımda hesabımda 13 bin lira olduğunu gördüm. Benim bu kadar param olmadığını biliyorum. Bire Bir baktım bana 15 bin lira öndelik hesabı açılmış, bunun 2 bin lirası fariğ. Yani ben er davranmasaydım bunlar 10-15 an içerisinde benim olmayan paramı ve benim birikimimi alacaklardı. Çok şükür 2 bin lira ile kurtuldum” dedi.

“Uyanıklığım sebebiyle zat paramı korudum”

Kimsenin kendisinin düştüğü duruma düşmesini istemediğinin altını çizen Yılmayan, öz uyanıklığı ile emeklilik üzere biriktirdiği parayı koruyabildiğini söyleyerek, “Bu kadar olayları bildiğim üzere telefonuma mevrut linklere tıklamıyorum ama kuşkusuz oldu elbette yaptılar bilemiyorum. Benim düştüğüm duruma düşmesinler. Ego deminden kullanmadığım hesaplarımın hepsini kapatacağım. Çünkü benim emeğim çalındı. Emekli olabilmek üzere biriktirdiğim parayı da çok şükür korudum” diyerek konuştu. – KALABALIKShare: