‘dokuz Çocuklu Bakire’ Kitabının Yazarı Canan Çankaya: “Gericiler, Kitabımın Kapağındaki Karı Pedinden Hava Beni Murat Aldı”

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Samsun’da işlek Canan Çankaya, ‘Dokuz Çocuklu Bakire’ isimli kitabını yayınladı. Kitabın kapağında düzlük kayran kadın pedi fotoğrafı dolayısıyla gericilerin hedefi haline geldiğini belirten Çankaya, “Gericiler, demincek kitabımın kapağındaki avrat pedinden âlem kitabımı ve beni gaye aldılar. Gericilerin istekleri üzerine ülkenin bir nice yerinde konser, festivaller tağyir edilirken gericilerin çıtayı bire bir aşama henüz yükselterek kitabımı, okumadan civar yargıyla, hoppadak kapağıyla hedef almaları beni şaşırtmadı” dedi.

Canan Çankaya, yeni yayınladığı ‘Dokuz Çocuklu Bakire’ isimli kitabını öncelemek amacıyla kitabın kapağını içtimai iletişim araçları hesabında paylaştıktan sonradan gericilerin hedefi haline geldiğini söyledi. Çankaya, bu süreçte yaşadıklarını şöyle anlattı:

“KAPAĞA BAKARAK GAYE ALINDIM”

“Gericiler, demin kitabımın kapağındaki eş pedinden ortalık kitabımı ve beni garaz aldılar. Gericilerin istekleri üzerine ülkenin birçok yerinde dinleti, festivaller fek edilirken gericilerin çıtayı bire bir mertebe daha yükselterek ayrımsız kadın yazara, yani bana ait kitabımın kapağındaki eş pedini gerekçe göstererek kitabımı, okumadan yöre yargıyla, hemen kapağıyla uğur almaları esasen beni şaşırtmadı. Ancak bu kadar çabuk ticani, mutaassıp, yobaz beyinlerin tepkileri olacağını beklemiyordum.”

Share: