Doğu’da içtimai bölük projesi için başvurular sürüyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü büyük toplumsal basamak projesi kapsamında Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Ağrı’bile vatandaşların başvuruları devam ediyor.

Erzurum’bile, sosyal ev projesine e-Izzet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, sabahın er saatlerinde evraklarını teslim etmek için El Bankası şubelerine geldi.

2 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı kentte, evraklarını ayrılmak ve hikmet ahzetmek isteyenler banka şubelerinde yoğunluk oluşturdu

Gailesiz kategorisinden konut üzere başvuran 19 yaşındaki Muhammet Nuri Deniz, AA muhabirine, ev sahibi olmayı çokça istediğini belirterek “İnşallah familya menfaat. Güre olarak ev projesine sevindik, bizim kabilinden gençler için balaban okazyon. Şartlar çok domuzuna. Zihayat olduğumuz üzere bizlere kolay ve evleviyet sağlandı, haddinden fazla memnunuz.” dedi.

Emekli Müstenit Özgözen birlikte sülale sahibi kalkışmak isteyenlerin bankalarda kükremek oluşturduğunu aktardı.

Emekli kategorisinde hane amacıyla başvurduğunu anlatan Özgözen, “Emekliler kampanyaya haddinden fazla sevindi, inşallah ev sahibi oluruz. Bölük sahibi olma şartları bana göre makul. Şu zaman apayrı yöntemle eş almaya güç yetmiyor, familya fiyatları haddinden fazla efdal olduğundan TOKİ dışında sülale almaya gücümüz yetmez. TOKİ’nin evleri bizi sevindirdi, emeği geçenlere teşekkür ederim. Allah razı olsun.” diye niteleyerek konuştu.

İnşaat işçisi Fetullah Cenup birlikte toplumsal hane projesine çok sevindiklerini dile getirerek “Ata oğula 20 yıllığına bu şekilde, bu şartlarda karı vermez, evler adeta müft. TOKİ’in evleri birinci sınıf ve süper. Etraf şartlarında hiç kimse bambaşka cins müteahhitlerden ocak alamaz çünkü fiyatlar çok efdal.” ifadesini kullandı.

Başvuru sahiplerinden Nazime Özgözen ise projenin vatandaşları sevindirdiğini söyleyerek “Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’dan ve emeği geçenlerden razı olsun. İnşallah konutlar töz ihtiyaçlılara yıldız peki.” dedi.

Ardahan

Sosyal bölük projesi, Ardahan’dahi üstelik okkalı arzu gördü.

E-Cesamet üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabah saatlerinde müracaat amacıyla zaruri evraklarını yöneltmek üzere Halk Bankası ve Ziraat Bankası şubelerine geldi.

Ziraat Bankası Ardahan Büro Müdürü Şefika Akaret, AA muhabirine, 250 konutun yapılacağı kentte, yoğunluğun oluşmaması amacıyla görevlilerin inceden inceye himmet yürüttüğünü ifade etti.

Vatandaşlardan Tanju Belletici bile devletin ocak sahibi tevessül etmek üzere kendilerine güzel imkan sunduğunu belirterek “Şu anne büyüklüğünde kiradaydım. İnşallah bundan sonra özlük evim olur.” diye konuştu.

Tunceli

Tunceli’da bile sosyal konut projesine başvurular sürüyor.

E-Izzet üzerinden referans imkanı olmayanlar, er saatlerde vezneci şubelerinin önüne geldi.

Halk Bankası ve Ekincilik Bankası şubelerinde yoğunluk oluşturanlar, evraklarını doğrulama ederek başvurularını yaptı.

Proje kapsamında kentte 250 bölük düz yazı edilecek.

Ağrı

Ağrı’birlikte da içtimai basamak projesine başvurular devam ediyor.

E-Devlet üzerinden müracaat imkanı bulamayanlar, sabahın erken saatlerinde bankaların uğrunda çokluk oluşturdu.

Başvuru boşaltmak isteyen vatandaşlar bahir dolayısıyla çizin çizin vezneci şubelerine alınıyor.Share: