DOĞRU Partili Şehremaneti Başkanları İstişare Toplantısı Gaziantep’te yapıldı

AK Partili Şehremaneti Başkanları İstişare Toplantısı Gaziantep’te yapıldı

SELIM Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki:

“İstanbul Belediyesi algı belediyeciliği için güzeşte yıl 845 milyon mülk harcadı”

“Üzüntülü ağlamaklı geziyorlar ve elden mağdur edebiyatı yapıyorlar”

“Kimseyi işten çıkarmayacağız dediler, 25 bin kişiyi çıkardılar 65 bin kişiyi aldılar”

“Hanımefendi kalkmış lafımı çarpıtıyor”

GAZİANTEP – YANLIŞSIZ Parti Belediye Başkanları İstişare Toplantısı, Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Gaziantep’te yapıldı. Toplantıda açıklamalarda kâin Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti belediyelerinin bakım ve toplumsal belediyecilik yaptığını vurgulayarak ihtilaf belediyelerinin alacak belediyeciliği yaptığını, yemeden içmeden İstanbul’da matlup belediyeciliği amacıyla 845 milyon liralık harcandığını sav etti.

YANLIŞSIZ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı yoluyla organize edilen ‘YANLIŞSIZ Öğür Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’ Gaziantep’te bir otelde yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin bile katıldığı toplantıda geçmişten günümüze, günümüzden geleceğe ‘DOĞRU Öğür Belediyeciliği’ konuşuldu.

“Içtimai belediyeciliğin ve hizmet belediyeciliğinin genişlik evire çevire örneklerini verdik”

Toplantıda açıklamalarda bulunan DOĞRU Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizler göreve geldik ve hemen bakım edeceğiz dedik. Kimseyi ayırmadan, mazeret üretmeden hizmet üreteceğiz dedi. layenkati demeden işe başladık ve hizmet belediyeciliğinin yer güzel örneklerini verdik. Toplumsal belediyeciliğin bile gine arz sunturlu örneklerini verdik. Aşevleri açtık, sağlık ocakları açtık, geda fukaraların evlerine hizmetler yaptık. Içtimai belediyeciliğin en iyicene örneklerini verdik” dedi.

“Hanımefendi kalkmış lafımı çarpıtıyor”

Konuşmasında İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’e reaksiyon gösteren ve namına müteveccih eleştirilerine cevap veren Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Tığ göreve gelmeden terminallerde garlarda yatan insanlar vardı. Ego üstelik geçtiğimiz günlerde bunu dile getirmiştim. Ben bunu söylediğimde Meral Hanım beni eleştirmişti. Amma benim kast ettiğim molekül bizden önceki dönemlerde garlarda, terminallerde haris ve ilaçlanmamış yatan insanlar vardı. Sonraları biz göreve geldik huzurevleri yaptık. Onlara makul tesisler yaptık. Garlarda, terminallerde dinç insanları oralardan alıp insancasına yaşamalarını sağladık. Hanımefendi bozukluk lafımı çarpıtıyorsun sen. Toplumsal belediyeciliği o zamanlardan beri bihakkın yapmaya başladık” ifadelerini kullandı.

“Ağlak ağlamsı geziyorlar ve yalnız mağdur edebiyatı yapıyorlar”

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlun’üstelik tepki gösteren ce kıygın edebiyatı yaptığını kanıt eden Mehmet Özhaseki, “Demincek bazen belediye başkanları bekleyerek üzücü atıyor işlerimize izin verilmiyor diye niteleyerek. Ama tığ göreve geldiğimiz çevrim bizim hiçbir işimize izin verilmezdi. Ego senelerce Anadolu’da uray başkanlığı yaptım. Hakkımda yüzlerce ülkü açıldı. Beyefendiye tek sav açılmış. mütemadi adliyelerin önüne binlerce insan yığıyorlar, ağlamalı ağlamalı geziyorlar ve hoppadak mağdur edebiyatı yapıyorlar. Sevsinler bu arkadaşları” ifadelerine kayran verdi.

“Tığ bir zamanlar boru hattı yısa etmek üzere da müsaade alamazdık”

Yıllar evvel evvel göreve geldikleri ahit önlerine bilcümle engeller çıkarıldığını ve hizmet yapmalarına bile cevaz verilmediğini açıklayan Özhaseki, “Eskiden yolun bire bir aracılığıyla farklı tarafına boru yolu kılmak üzere karayollarından izin alamazdık. Hizmet için hiçbir kurumdan izin alamazdık. Haddinden Fazla şükür erk olduktan bilahare bunları aştık ve envai soy hizmetleri şehirlerimize getirmeye başladık. Şehirlerimizin ast ve kayırıcı çatı hizmetleri bitti ve Avrupa ile yarışacak şehirler haline geldik. Bizim dönemimizde şehirlerin eli yüzü ortaya daha çok. Deminden de heves belediyeciliğini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“İstanbul Belediyesi algı belediyeciliği için sabık yıl 845 milyon mal harcadı”

CHP belediyelerinin sadece algı belediyeciliği yaptığını dahi kanıt eden Umumi Başbuğ Yardımcısı Özhaseki, ” Türkiye’üstelik yeni emsal tıpkı belediyecilik anlayışı daha çok. Bu mümasil nedir diye niteleyerek sorarsanız alacak belediyeciliği derim. Bakım yok ama hizmet varmış gibi teşhir yarışı var. Arkadaş gelişim başında değil ama layenkati işbaşındaymış üzere göstermeye çalışıyor kendisini. Bunun üzere dahi balaban nukut harcanıyor. İstanbul Belediyesi matlup belediyesi için geçen sene 845 milyon mal harcamışlar. Bu bittabi benzeri servet? Toplumsal tesislerin bakımı için 12 milyon ayrılıyor, deprem hazırlıkları üzere 495 milyon liralık ayrılıyor ama matlup belediyeciliği için 845 milyon liralık ayrılıyor. Bir Tane derdi beni çalışıyormuş kadar, sıcakkanlı aynı âdem kadar gösterin. Ayrıca beni Reisicumhur adayı gösterin diyor. Ne eyvah kim üzülerek söylüyorum kullanılmamış nüsha belediyecilik anlayışı bu oldu. Karşı grubun belediyecilik anlayışı bu oldu” ifadelerini kullandı.

“Kimseyi işten çıkarmayacağız dediler, 25 bin çıkardılar 65 bin aldılar”

Seçim sonrası göreve mevrut ihtilaf partili uray başkanlarının vaatlerinin kül tersini yaptığını üstelik vurgulayan Özhaseki, “Rastgele söylediklerinin birlikte tersini söylüyorlar. Göreve gelirken, ‘tığ yegâne birlikte iştirakçi çıkartmayacağız’ dediler, ‘iştirakçi çıkartırsak namussuzuz, şerefsiziz’ dediler. Bu belediyelerden 25 bin kişi çıkarıldı ve işsiz bırakıldı. Diyeceksiniz belki çokça etkin vardı bile işten attı ama anca değildi. Bunların yerine 65 bin hayat işe makbuz. Hoppadak İstanbul’bile 45 bin emanet işe alındı. Bölüşerek şu partiye bu büyüklüğünde, bu partiye bu büyüklüğünde diye çözülüm yaptılar” dedi.

“Daim önümüzü kesiyorlar diyorlar amma verdikleri tekliflerin yüzdelik 2’sine müfit demişiz”

Hele İstanbul’de CHP’lilerin ‘sürekli önümüz kesiyorlar’ söylemlerine bile tepki gösteren Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Daima önümüzü kesiyorlar diyorlar. Meclislerde yararlı verdiğimiz tekliflerin oranı elden yüzde 2. Verdikleri tekliflerin yüzde 98’ine evet demişiz. Umumi merkezdeki arkadaşlarımıza talimatımız ‘hayırlı tıpkısı aksiyon içinse katiyen yararlı vermeyin amma vefasız ayrımsız gelişim geliyorsa buna dahi tamam diyemezsiniz’ dedik. İstanbul belediyesi 22 kıta borçlanma kâm etmiş 21 tanesine olur demişiz. Kırat abi döneminde tığ borçlanma amacıyla geldiğimizde hepsine yarayışlı demişlerdi. Hiçbir şekilde önlerini kesmiyoruz, hayır demiyoruz” şeklinde konuştu.

“Zaman eskimemiş yavru belediyecilik ve Türkiye Yüzyılı’nı bahsetmek amacıyla buradayız”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Atmaca ise, “”Zaman bu hususi şehir Gaziantep’te yıpranmamış sulp belediyeciliği ve Türkiye Yüzyılı’nı konuşmak için buradayız. Dünyanın uygarlık ve politik tarihini incelediğimizde DÜRÜST Tümen belediyeciliği benzeri sıra yazıyor. 2023’te yeni aynı kabile ve gündüz yazmaya hazırlanıyoruz. Bugün bu şehirde kültür turizmini sürdürebilir kuzuluk bildirmek. Belediyecilik baskı hareket. Bütün makamları gören bire bir kardeşiniz yerine görüyorum ki belediyecilikte olgun adam gücü, etkili enfrastrüktür gerekiyor. Bu site 2023’e amade. Türkiye Yüzyılı, Gaziantep Yüzyılı olacak” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin birlikte YANLIŞSIZ Öğür Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, AK Milletvekilleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delice, Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Hane, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, Trabzon Büyükşehir Belediye Reisi Misyon Zorluoğlu, DOĞRU Tümen Genel Dalan Yerel Yönetimler Komutan Yardımcıları, SELIM Parti İlçe Başkanları, İlçe Şehremaneti Başkanları ve partililer katıldı.

Share: