DOĞRU Partili Şehremaneti Başkanları İstişare Toplantısı Gaziantep’te yapıldı

DOĞRU Öğür Uray Başkanları İstişare Toplantısı, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Gaziantep’te yapıldı. Özhaseki, DÜRÜST Fırka belediyelerinin bakım ve içtimai belediyecilik yaptığını vurgulayarak, mugayeret belediyelerinin alacak belediyeciliği yaptığını, takkadak İstanbul’birlikte alacak belediyeciliği için 845 milyon lira harcandığını argüman etti.

SELIM Tümen Domestik Yönetimler Başkanlığı vasıtasıyla kombinasyon edilen ‘AK Öğür Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’ Gaziantep’te benzeri otelde yapıldı. SELIM Parti Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin bile katıldığı toplantıda geçmişten günümüze ve günümüzden geleceğe ‘YANLIŞSIZ Fırka belediyeciliği’ konuşuldu. Toplantıda açıklamalarda bulunan DÜRÜST Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhasek, “Bizler göreve geldik ve yemeden içmeden bakım edeceğiz dedik. Kimseyi ayırmadan, mazeret üretmeden hizmet üreteceğiz dedik. mütemadi demeden işe başladık ve hizmet belediyeciliğinin yer evire çevire örneklerini verdik. Içtimai belediyeciliğin dahi gine arz pir örneklerini verdik. Aşevleri açtık, keyif ocakları açtık, yok yoksul fukaraların evlerine hizmetler yaptık. Sosyal belediyeciliğin arz pir örneklerini verdik” dedi.

“Hanımefendi kalkmış lafımı çarpıtıyor”

Konuşmasında İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener’e aksülamel gösteren ve kendisine yönelik eleştirilerine cevap veren Özhaseki, “Biz göreve gelmeden terminallerde, garlarda yatan insanlar vardı. Ego üstelik geçtiğimiz günlerde bunu dile getirmiştim. Ben bunu söylediğimde Meral Eş beni eleştirmişti. Amma benim kast ettiğim özdek bizden önceki dönemlerde garlarda, terminallerde açgözlü ve ilaçsız yatan insanlar vardı. Bilahare biz göreve geldik huzurevleri yaptık. Onlara uygun tesisler yaptık. Garlarda, terminallerde işlek insanları oralardan alıp insancasına yaşamalarını sağladık. Hanımefendi neden lafımı çarpıtıyorsun sen. Sosyal belediyeciliği o zamanlardan beri hakkıyla yapmaya başladık” ifadelerini kullandı.

“Üzüntülü ağlak geziyorlar ve yemeden içmeden mağdur edebiyatı yapıyorlar”

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu’nun bile mağdur edebiyatı yaptığını söyleyen Özhaseki, “Deminden ara sıra şehremaneti başkanları durup durup biberli atıyor ‘işlerimize izin verilmiyor’ diye niteleyerek. Amma biz göreve geldiğimiz ahit bizim tek işimize müsaade verilmezdi. Ben yıllarca Anadolu’birlikte uray başkanlığı yaptım. Hakkımda yüzlerce ülkü açıldı. Beyefendiye bir tane sav açılmış. sakır sakır adliyelerin önüne binlerce adam yığıyorlar, ağlamalı ağlak geziyorlar ve sadece kıygın edebiyatı yapıyorlar. Sevsinler bu arkadaşları” ifadelerine meydan verdi.

“Tığ bir zamanlar boru yolu emmek amacıyla bile müsaade alamazdık”

Yıllar ilk geçmiş göreve geldikleri antlaşma önlerine bilcümle engeller çıkarıldığını ve bakım yapmalarına üstelik cevaz verilmediğini belirten Özhaseki, “Eskiden yolun tıpkı vasıtasıyla değişik tarafına boru hattı kılmak üzere karayollarından izin alamazdık. Hizmet için tek kurumdan cevaz alamazdık. Haddinden Fazla şükür kudret olduktan sonradan bunları aştık ve envai asıl hizmetleri şehirlerimize getirmeye başladık. Şehirlerimizin ast ve ense bina hizmetleri bitti ve Avrupa ile yarışacak şehirler haline geldik. Bizim dönemimizde şehirlerin eli yüzü ortaya çıktı. Demin üstelik istem belediyeciliğini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“İstanbul Belediyesi algı belediyeciliği amacıyla güzeşte sene 845 milyon dünyalık harcadı”

CHP belediyelerinin hoppadak takanak belediyeciliği yaptığını üstelik kanıt fail Genel Komutan Yardımcısı Özhaseki, ” Türkiye’dahi yıpranmamış bir benzeri belediyecilik anlayışı daha çok. Bu dublör nedir diye sorarsanız alacak belediyeciliği derim. Hizmet yok ama bakım varmış üzere gösterme yarışı var. Yoldaş iş başında değil amma aralıksız gelişim başındaymış kabilinden göstermeye çalışıyor kendisini. Bunun üzere de şişman nukut harcanıyor. İstanbul Belediyesi matlup belediyesi amacıyla geçen yıl 845 milyon mal harcamışlar. Bu lacerem tıpkı mülk? Toplumsal tesislerin bakımı için 12 milyon ayrılıyor, zelzele hazırlıkları amacıyla 495 milyon lira ayrılıyor amma algı belediyeciliği için 845 milyon lira ayrılıyor. Yegâne derdi ‘beni çalışıyormuş kabil, sempatik tıpkısı herif gibi gösterin’, ayrıca ‘beni cumhurbaşkanı adayı gösterin’ diyor. Ne yazık kim üzülerek söylüyorum kullanılmamış benzeri belediyecilik anlayışı bu oldu. Karşı grubun belediyecilik anlayışı bu oldu” ifadelerini kullandı.

“Kimseyi işten çıkarmayacağız dediler, 25 bin çıkardılar, 65 bin aldılar”

Seçme sonrası göreve gelen ihtilaf partili belediye başkanlarının vaatlerinin kül tersini yaptığını birlikte vurgulayan Özhaseki, “Rastgele söylediklerinin dahi tersini söylüyorlar. Göreve gelirken, ‘biz bir tane da iştirakçi çıkartmayacağız’ dediler, ‘iştirakçi çıkartırsak namussuzuz, şerefsiziz’ dediler. Bu belediyelerden 25 bin can çıkarıldı ve işsiz bırakıldı. Diyeceksiniz ihtimal çokça etkin vardı de işten attı ama anca değildi. Bunların yerine 65 bin gönül işe makbuz. Hemen İstanbul’dahi 45 bin birey işe makbuz. Bölüşerek şu partiye bu büyüklüğünde, bu partiye bu büyüklüğünde diye niteleyerek bozgun yaptılar” dedi.

“Sonsuz önümüzü kesiyorlar diyorlar ama verdikleri tekliflerin yüzdelik 2’sine yararlı demişiz”

Hele İstanbul’dahi CHP’lilerin ‘sürekli önümüzü kesiyorlar’ söylemlerine dahi aksülamel gösteren Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Sonsuz önümüzü kesiyorlar diyorlar. Meclislerde yarayışlı verdiğimiz tekliflerin oranı takkadak yüzde 2. Verdikleri tekliflerin yüzde 98’ine evet demişiz. Genel merkezdeki arkadaşlarımıza talimatımız ‘hayırlı aynı hisse senedi içinse katiyen hayır vermeyin ama vefasız ayrımsız iş geliyorsa buna de tamam diyemezsiniz’ dedik. İstanbul Belediyesi 22 çıngı borçlanma rica etmiş, 21 tanesine olur demişiz. Paha koca döneminde tığ istikraz amacıyla geldiğimizde hepsine yararlı demişlerdi. Hiçbir şekilde önlerini kesmiyoruz, müfit demiyoruz” şeklinde konuştu.

“Zaman yeni yavru belediyecilik ve Türkiye Yüzyılı’nı temas etmek üzere buradayız”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delimsirek ise, “Zaman bu özel site Gaziantep’te bakir nesil belediyeciliği ve Türkiye Yüzyılı’nı bahsetmek amacıyla buradayız. Dünyanın uygarlık ve siyasi tarihini incelediğimizde DÜRÜST Parti belediyeciliği tıpkı gün yazıyor. 2023’te kullanılmamış ayrımsız klan ve zaman yazmaya hazırlanıyoruz. Zaman bu şehirde hars turizmini sürdürebilir hale ilam etmek, belediyecilik tahakküm hisse senedi. Hep makamları gören ayrımsız kardeşiniz yerine görüyorum kim belediyecilikte yetik eş gücü, ruhlu enfrastrüktür gerekiyor. Bu site 2023’e amade. Türkiye Yüzyılı, Gaziantep Yüzyılı olacak” diye konuştu.

Toplantıya AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanında DOĞRU Öğür Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, SELIM Fırka milletvekilleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delicesine, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Erzurum Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Gömlek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, Trabzon Büyükşehir Şehremini Murat Zorluoğlu, DÜRÜST Tümen Genel Hat Evcil Yönetimler Başkan Yardımcıları, DÜRÜST Öğür kaymakamlık başkanları, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. – GAZİANTEP

Share: