DİYARBAKIR’DA ÇAĞA NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 318 OLDU

DİYARBAKIR’da çağa nöbeti markajcı ailelerin sayısı iki ailenin elan katılımıyla 318’e yükseldi.

Terör örgütü PKK yoluyla çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Ilkgüz 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde döl nöbetine başladı. 1151 gündür sürdürülen nöbette bugüne büyüklüğünde 38 sülale çocuklarına kavuştu. Eyleme Emine Aziz, Batman’da 1992’bile 21 yaşındayken kaybolan ağabeyi Cengiz Eren amacıyla, Şeyhmuş Çelebi ise Diyarbakır’da 2015’te 13 yaşındayken kaçırılan annesinin ikinci evliliğinden olan kardeşi Abdurrahman Dağdeviren amacıyla katıldı. Böylecene çağa nöbetine katılan ev sayısı 318’e artık. Nöbetteki esas ve babalar tarafından karşılanan aileler burada HDP İl Binası uğrunda açıklama yaptı.

Emine Aziz, ağabeyi Cengiz Muazzez’in gelene kadar eylemini sürdüreceğini belirterek, ‘Onu bulmadan gitmiyorum. Gelsin, dönsün ve nadim olsun. 30 yıla yakındır gitmiş” dedi.

Şeyhmus Çelebi ise kardeşi Abdurrahman’ın 4’üncü sınıfa giderken okulun önünden alınıp götürüldüğünü belirterek, ‘Benim kardeşimin akılsal dengesi yerinde değil. HDP’nin kendi çocukları dağda değil bile benim kardeşim niçin dağdadır. HDP’nin beherglas çocuğu, Avrupa’da okuyor. Benim kardeşim dağda haris mı, susuz mu’ Tıpkısı taşın altında mı kaldı hangi oldu? Ben kardeşimi istiyorum. Kardeşim gelene büyüklüğünde ben burada bekleyeceğim. Ben kardeşimi HDP’den ve terör örgütü PKK’dan istiyorum” diyerek konuştu.

Share: