Diyarbakır annelerinin habitat eylemine bir ocak henüz katıldı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları amacıyla HDP il binası önünde sürdürdüğü yurt eylemine tıpkısı karı elan katıldı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Ilkgüz 2019’bile başlattığı yurt eylemi 1155’inci gününde sürüyor.

Erzurum’dan gelen esas Erkân Varaka da 8 yıl ilk 19 yaşında kandırılarak dağa götürülen oğlu Nurullah için oturma eylemine dahil oldu.

Varak, oğluna ittihat etmek istediğini söyledi.

Oğluna seslenen Varaka, “Oğlum seni kandırdılar. Kafasız gelmeni istiyorum. Kimsem bulunmayan oğlum. Sen gelene kadar buradan gitmeyeceğim. Burada seni bekliyorum.” dedi.

Almanya’dan mevrut heyet, Diyarbakır annelerini konuşma etti

Evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerine destek ziyaretleri sürüyor.

Almanya’üstelik hayatiyet gösteren Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Ruhr Nahiye Teşkilatı Başkanı Dursun Mir ve beraberindekiler, yerleşme eylemi yapan aileleri konuşma etti.

Temel, gazetecilere, uşak nöbeti markajcı ailelerin yanı sıra olduklarını belirtti.

Terör nedeniyle evlatlarını ve yakınlarını kaybeden ailelerin acısını paylaştıklarını rapor fail Başlangıç, şunları kaydetti:

“1155 gündür buradasınız. Kavuşanlar oldu, kaybettiklerimiz oldu. Evladını bekleyenlerin acele zamanda kavuşmasını diliyoruz. Seçme devir dinamik, usta ve birlik içerisinde olacağız. Tüm kardeşlerimizin selamları ve duaları sizinle. İlk el bu bölgeye geldik. Bu bağlantı ve beraberliğimizi Rabb’im hiçbir ahit bozmasın.”

Share: