Diyarbakır anneleri Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı

Dağa kaçırılan çocukları için HDP ülke binası uğrunda yerleşme eylemi işleyen Diyarbakır anneleri, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı zımnında üzerinde Türk bayrağı kâin balon uçurdu.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı Diyarbakır annelerinin 3 Ilkgüz 2019’bile başlattığı yerleşme eylemi 1153’üncü gününde sürüyor.

Uşak nöbeti markajcı temel ve babalar, HDP mülk binası önünde 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı nedeniyle üzerinde Türk bayrağı kâin balonları uçurdu.

Aileler adına izah işleyen Süleyman Aydınlık, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, çağa mücadelelerinin azimli bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Sonuna büyüklüğünde çocukları amacıyla mücadeleyi sürdüreceklerini ifade fail Ziyalı, “Yavru nöbeti tutan anne ve babalar olarak cümle Türkiye’nin Cumhuriyet Altını Bayramı’nı genişlik dostça dileklerimizle kutluyoruz. Türk bayraklı balonlarımızı evlatlarımız ve Cumhuriyet Altını Bayramı’mız için göklere uçuruyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oturma eylemine bire bir familya henüz katıldı

Bu arada, Diyarbakır’dan Kez Karakaş da 7 yıl evvel 20 yaşındayken kandırılarak dağa götürülen oğlu Mehmet için habitat eylemine karışma oldu. Karakaş ile bala nöbetine katılan sülale sayısı 319’a yükseldi.

Share: