Dili boğazına kaçan futbolcuyu hakemin ilk müdahalesi kurtardı

Lehçe Mektep Çocuğu Lig’de başına aldığı darbe ile boğazı diline kaçan futbolcuyu maçın mutedil hakeminin önce müdahalesi gönül döndürdü.

Olay Bartın Atatürk Stadyumunda oynanan Bartınspor – Kdz. Ereğli Belediyespor maçında yaşandı. Deplasmanlı Bölgesel Mektep Çocuğu Lig’in 9. haftasında Bartınspor – Kdz. Ereğli Belediyespor ile karşı karşıya geldi. 2-1 familya sahibi takımın üstünlüğü ile bitmeme eden karşılaşmanın 85. dakikası oynanırken nısıf alanına gelen hepsi kafayla karşılayan Bartınspor futbolcusu Miğfer Akdeniz, topa ikinci sefer dokunmak isterken rakibiyle çarpıştı.

Başına aldığı darbe ile bir anda yere yığılan futbolcunun dili boğazına kaçtı. Pozisyona mümasil ayrımsız noktada olan karşılaşmanın ılımlı hakemi Beklenti Gürsoy koşarak yerde yatan futbolcunun yanına geldi ve yaptığı geçmiş engelleme ile dili boğazına kaçtığı üzere çağ alamayan futbolcuyu hayata tutundurdu.

Daha sonraları keyif görevlilerince tedavisi bitmeme eden Tolga Akdeniz ambulansla hastaneye kaldırıldı. Akdeniz’in genel sağlık durumunun gani olduğu, ser kısmında oluşan açılmaya ise 4 terzilik atıldığı öğrenildi.

Karşılaşma 2-1 Bartınspor’un üstünlüğü ile sona erdi. – BARTIN

Share: