Depremden kurtulan fitness şampiyonuna Kütahya eş çıktı

– Depremden kurtulan fitness şampiyonuna Kütahya topluluk çıktı

KÜTAHYA – Türkiye vücut ihya ve fitness Türkiye şampiyonu Müjgan Paçacı, hayata spor sayesinde tutunduğunu söyledi.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Kütahya Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde 21 yaşındaki kızı ile ağırlanan, fitness 2018 Balkan şampiyonu, 2021 Türkiye cisim ihya ve fitness Türkiye şampiyonu Müjgan Paçacı, hayata spor sebebiyle tutunduğunu söyledi.

Kahramanmaraş’ta Fitness Spor Salonu mevcut, birçok sportmen yetiştiren, 34 yıldan bu yana sporun içerisinde olduğunu tamlayan, tıpkısı zamanda antrenör ve hakem olan Müjgan Paçacı, “Kütahya elimden tuttu” dedi.

Spor yardımıyla hayata tutunduğunu belirten Paçacı, kullanılmamış şampiyonluklar üzere Kütahya’da tıpkısı spor salonunda haftanın 6 haset antrenmanlarını sürdürdüğünü dile getirerek, “Annemi, babamı ve bir numara mertebe 8 yakınımı depremde kaybettim. Kahramanmaraş’ta arz çok üyeye eş spor salonum vardı. İflas ettim, zira müşterilerimin hepsi depremde öldü. Hayata tutunmaya çalışıyorum, bu konuda üstelik bindi bekliyorum. İl iklim dolaştım ve Kütahya bana aguş açtı. Burada bana erbap çıktılar, elimden tuttular. Kütahya’bile geldiğim anda fitness salonu mevcut Manşet Spor Salonu Recep Yığılmış hocama ve salonda gelişigüzel çalıştığımız öğrencilere çokça teşekkür ederim. Kendimi evimde kabil hissettim. Burada baştan sporla hayata tutundum, kendime bakir hedefler belirledim, bakir yollar planladım. Amma bu süreçte dahi elimizden tutaç birilerine ihtiyacımız vardı. Bizim üzere sporcu arkadaşımız esen olsun Hasan Su, o enkazdan elimizi tutup da bize müzaheret fail kişioğlu. Şu an hayata yeniden tutundum, yoksa o gücüm kalmamıştı. Şampiyon nakavt olmuştu ama demin yeni şampiyonluklar üzere, elan balaban bökelik ve hedefler için hazırlıklara devam ediyorum. Müjgan öğretmen ismi patentli aynı isimdir. Türkiye’ye para ergin resmi patente cemaat tek antrenörüm. Ayrıca tıpkısı haddinden fazla bergüzar törenlerinde Kahramanmaraş’ın sunma liyakatli antrenörü ve yer muvaffakiyetli iş kadını seçilmiştim. Birlik Türkiye’nin bildirme acul zayıflatan antrenörü yerine dahi ün yaptım” diyerek sarsıntı ve sonrasında yaşadıkları zorlukları anlatırken, kendisine destek olan, bundan ahir süreçte üstelik destek olacak olanlara teşekkür etti.

Share: