Denizli Bozkurt Belediye Reisi Çelik: “Ardahan’dan Edirne’ye Büyüklüğünde Buradayız. Malatya ve Ayrıksı Deprem Bölgelerine Destek Vermeyi Sürdüreceğiz”

Denizli Bozkurt Şehremini Birsen Çelik, ” Ardahan’dan Edirne’ye büyüklüğünde buradayız. Şehremaneti Başkanlarımızla Malatya’dayız. İlk günden beri hareket bölgelerindeyiz ve desteklerimizi veriyoruz. Bundan sonraki süreçte bile Malatya ve farklı hareket bölgelerine destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Polat, CHP’li uray başkanlarıyla birlikte facia bölgesi Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ı ziyaret etti. Depremin etkilerini gözetlemek amacıyla yapılan ziyaretler sırasında, rüesa bölgedeki depremzedelerle tıpkı araya gelerek, ihtiyaçları ve talepleri dinledi. Çelik, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin önceki anından itibaren bölgeye destek verdiklerini ve çıktı birlikte yardımlarına devam edeceklerini kaydetti.

Çelik, 8 Ağustos 2019 tarhinde kendilerinin birlikte hareket gerçeği ile yüzleştiğini ve depremin tahripkâr etkisinin ardından yaptıkları çalışmaları teklif kendisine aktardı. Depremzedelerin acılarını, kayıplarını ve travmalarını anladıklarını belirten Çelik, bu süreçte Bozkurt Belediyesi olarak imkanlarını seferber edeceklerini vurguladı.

Başkan Polat, “Ardahan’dan Edirne’ye kadar buradayız. Uray başkanlarımızla Malatya’dayız. İlk günden beri hareket bölgelerindeyiz ve desteklerimizi veriyoruz. Bundan ahir süreçte birlikte Malatya ve özge hareket bölgelerine desteklerimizi vermeyi sürdüreceğiz. Bu süreci bağlantı ve muadele içerisinde rastgele alay malay atlatacağız. Bizleri dayanışma kurtaracak” diye konuştu.

Share: