Değişik illerden fotoğrafçılar Borçka Karagöl’ü görüntülemek için Artvin’e geliyor

Artvin’in arz koskocaman turizm merkezlerinden Borçka Karagöl Beğeni Parkı, bağ bozumu renkleriyle foto tutkunları ve doğaseverleri ağırlıyor.

İl Hususi İdaresi verilerine bakarak, ilçe merkezine 27 kilometre mesafede, 368 hektarlık alana eş olan zevk parkını, bu yılın 10 ayında yaklaşık 440 bin birey konuşma etti.

Yazın yeşilin, sonbaharda zerrin, turuncu ve kırmızının tonlarına bürünen ağaçların siluetinin göle yansımasıyla dikkati çekici tabiat parkı, hele ışık sanatçılarının yeğleme ettiği katıksız alanlar ortada kayran alıyor.

Türkiye’nin farklı illerinden fotoğrafçılar, semiz tabloları aratmayan manzarayı fotoğraflamak amacıyla özellikle sonbaharda Artvin’e geliyor.

Trabzon’dan mevrut Murathan Bayrak, AA muhabirine, Artvin’in coğrafyasının, Türkiye’nin cenneti olduğunu belirterek, “20 yabanlık ekiple buraya geldik. Gördüğüm kadarıyla değişik ışık grupları bile burada.” dedi.

Ahmet Bülent Tan ise foto derneğinde eğitmenlik yaptığını tabir ederek, öğrencileriyle Artvin’in bağ bozumu güzelliğini elde etmek üzere Trabzon’dan geldiklerini söyledi.

Fotoğraf tutkunları amacıyla Borçka Karagöl’ün çokça iyicene bir meydan olduğunu vurgulayan Tan, “Foto üzere Artvin’e mevrut öğrencilerimiz buradan çok mutlu ayrılıyor. Halkın mail ilgisi bile bizleri fazlasıyla bahtiyar ediyor.” dedi.

“Bu mevsimde banko gelinmeli”

???????Canan Müşkül ise doğa fotoğrafı kaldırmak amacıyla Borçka Karagöl’e ilk defa geldiğini kaydederek, şöyle konuştu:

“Manzara birinci sınıf. Bu mevsimde banko gelinmeli. Hasep cümbüşü harika. İnsanı büyülüyor. Verimli mübarek fotoğraf çekeceğiz. Tabiat ve foto benim için bir korkunç. Artvin’in sonbaharının çok güzel olduğunu duyduğum amacıyla buraya geldim.”

İstanbul’dan ailesiyle mevrut Emre Argaç, toplumsal medyada Artvin’in güzelliklerini görerek bölgeye geldiklerini belirtti.

Karagöl’ün doğasına hayran kaldıklarını dile getiren Atkı, “Kadir benzeri vadi. İmkanı olan herkesin görmesi müstelzim tıpkısı meydan, özellikle bu mevsimlerde.” ifadelerini kullandı.

Share: