DEAŞ terör örgütüne eş anlı ameliyat! 10 gönül gözaltına makbuz

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan DEAŞ yıldırı örgütü mensuplarından sayısal materyallerele geçirildi. “Kürtaj” yöntemiyle köylü getirilen görüntüler ve örgüte müzahir genel ağ sitelerinde yaymaca amaçlı yayınlanan görüntüler ulaşıldı.

ÖRGÜTE AİT DÖKÜMANLAR BULUNDU

Yürütülen koordineli icraat sonunda elde edilen videoları bir tane bir tane inceleyici ihsas ve yıldırı polisi, teşekkül içerisinde silahlı kendisine neşelilik yürüttükleri belli ve daha önceki Türkiye’ye girdikleri belirlenen şüphelilerin degaje kimliklerini tayin etti. Harekete güzeşte polis ekipleri, Ankara’da tevakkuf eden 7 sakil ile Konya, Kayseri ve Gaziantep’te tevakkuf fail yabancı uyruklu 3 şüphelinin yakalanması üzere eş anlı faaliyetler başlattı.

Şüphelilerin topu gözaltına alınırken, bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda çokça sayıda dijital gereç ve örgütsel dokümana halk konuldu. Şüphelilerin Ankara Terörle Savaşım Ofis Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Share: