Davutoğlu: ‘Türkiye Yüzyılı’ Sıkı Denetim Yasalarıyla Değil, Bağımsız Milletvekili Düşünceyle Yazılacak

Ati Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın yapacağı ” Türkiye’nin Yüzyılı” toplantısını, türe ve özgürlükler açısından eleştirdi. Davutoğlu, “Otoriterlikle ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ yazılamaz. 15 gün geçmiş sıkı denetim yasası çıkaracaksınız, gençlerin atacağı aynı tweet, onların tanımladığı bire bir gerçekliğe karşıt görülecek ve hapse atılabileceksiniz, ‘Türkiye Yüzyılı’ndan’ bahsedeceksiniz. Türkiye’nin yüzyılı, sıkı denetim yasalarıyla değil, mutlak düşünceyle yazılacak ve onu bu gençler yazacak. ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ yasaklarla değil, herif onuruna yakışan insan türe ve özgürlükleriyle yazılacak” diye konuştu.

Gelecek Partisi Umumi Başkanı Davutoğlu, öğür genel merkezinde sugün düzenlenen “Gelecekte Deneyimsizlik Modelimiz: Müstacel Gösteri Kalımlı Vizyonu Planı” konulu etkinliğe katıldı. Davutoğlu kısaca şöyle konuştu:

“Tığ gençlere basamak biçmeye değil, gençlerle bile benzeri öğün yürümeye geliyoruz. Tığ gençlerin şu veya bu nitelikte ayrımsız mahallenin, aynı ideolojinin, aynı politik görüşün militanları olmaları amacıyla değil, ne görüşte olursa olsun her bir gençle geleceğin özneleri olmaya kendilerini adamış ayrımsız toyluk hayalet ediyoruz.

“NİCE GENÇLER HEBA EDİLDİ BU ÜLKEDE”

Çoluk Çocuk ant tarlasına atılan yavru gibidir. Akla Yatkın şartları bulurlarsa o döl büyür, o direk gümrahlaşır, partimizin sembolü olan ayrımsız çınar ağacına dönüşür ve o çoluk çocuk bir dönme içinde tarihin akışını değiştirirler. İklim, müstevi onlara uygunsa. Eğer o ortamı bulamazlarsa, o ortamın mugaddi değerini kendi şartları içre oluşturamazlarsa o düzlem çölleşir, o toprağa atık yavru heba edilir. Birçok gençler heba edildi bu ülkede. Salim-sol çatışmalarıyla, 12 Ilkgüz zulmüyle heba edildi. İşte Diyarbakır hapishanesinde, geçtiğimiz günlerde müze haline dönüştürülmesine karar sunulan, birçok gençlerin karartıldı. Ayrımsız sağdan, bire bir soldan diye 12 Eylül’dahi birçok çoluk çocuk, daha 2-3 sene evvel birbirlerini öldürmeye ayarlanmış gençler, 12 Eylül cuntasının darağaçlarında birey verdiler. 28 Şubat’ta gençlerin geleceği, ‘Şu okuldan mezun oldun’, ‘Başörtü takıyorsun, takmıyorsun’ diyerek karartıldı. Sonraları FETÖ diyerek tıpkı molekül bundan sonra, sonradan Anadolu’nun yer mebzul zihinlerini şartlandırarak robot haline getirdi. Şimdi birlikte gençlerden ‘Kindar bir cahillik istiyoruz’ diyen bire bir sesle amaç duymaları bekleniyor. Altın Geleceğin gençleri, biz sizi garaz üzere değil, sevgi amacıyla yola çıkmaya davet ediyoruz.

“‘TÜRKİYE YÜZYILI’ SANSÜR YASALARIYLA YAZILMAZ”

Yarın ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ diyerek ayrımsız izah yapılacağı söyleniyor. ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ hangi ile yazılır biliyor musunuz? İnsan onuruna ürkmek duyan özgürlüklerle ve demokratik bire bir ünsiyet düzeniyle yazılır. Otoriterlikle ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ yazılamaz. 15 aktarılma önce sansür yasası çıkaracaksınız, gençlerin atacağı ayrımsız tweet, onların tanımladığı bir gerçekliğe yeraltı görülecek ve hapse atılabileceksiniz, ‘Türkiye Yüzyılı’ndan’ bahsedeceksiniz. Türkiye’nin Yüzyılı, sansür yasalarıyla değil, müstakil düşünceyle yazılacak ve onu bu gençler yazacak. ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ yasaklarla değil, ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ kayırıcı onuruna yakışan herif hak ve özgürlükleriyle yazılacak. ‘Türkiye Yüzyılı’ mafya çeteleriyle, birleştirme yanlışlık örgütleriyle oluşturulan yöntemsizlik düzeniyle değil, akman siyaseti savunan, yüzleri arı sili, gömlekleri parlak Gelecek gençleriyle yazılacak.

“BU BEZGINLIK ORTAMINDA GENÇLERDEN ÇOK ÜMİTLİYİM”

Şarki Anadolu’ya gidiyorum, burada avarelik oranı yüzde 50-60 seviyesinde. Her şehirde. İstanbul’a gidiyorum, Ankara’nın semtlerinde dolaşıyorum, gençler mülakat zulmünden, hareket bulamamaktan, diploma sahibi olup aksiyon ve itibar sahibi olamamaktan yakınıyorlar. Ege’dahi, Akdeniz’birlikte, Karadeniz’da, gelişigüzel yerde. Amma ego bu usanç ortamı içinde gençlerden çok ümitliyim.

“GENÇLERE, SCHENGEN KAPILARINDA VİZE İÇİN AYLARCA BEKLEDİKLERİ BİR DEVLET DEĞİL, AY YILDIZLI PASAPORTLA HER YERE GİDEBİLECEKLERİ BİR GÜN VADEDİYORUZ”

Biz gençlere çekinmeden fikirlerini anlatım edecekleri hür tıpkı iklim vadedeceğiz. Biz gençlere kimseye dal eğmeyecekleri, anne babalarından harçlık özlemek zorunda birlikte kalmayacakları ayrımsız kazançlı refah düzeyi vadediyoruz. Tığ gençlere, Avrupa’ya gidebilmek üzere Schengen kapılarında vizesi üzere aylarca bekledikleri ayrımsız devlet değil, ay yalınlık pasaportla alay malay dünyanın her hesabına gidebilecekleri bakir bire bir devir vadediyoruz. 2016’üstelik eğer başbakanlığıma mülk olan ve ayrılmak zorunda bıraktırılmama etmen olan o yolsuzluklar ve siyasal aktöre yasası ile ait teşebbüslerimiz karşısında bırakmak zorunda kalmamış olsaydım 2016 Haziranı’nda, Türkiye Schengen vizesine girmiş olacaktı. Avrupa Birliği bu konuda değişmeyen almıştı. Ama Türkiye’yi öz içine durdurmak isteyenler, gençleri Türkiye’birlikte tıpkı çıplak delik şartlarında neşelendirmek isteyenler, onlara sav söz söyletip hür düşünceyi engelleyenler bilcümle o kapıları kapattılar. Bunun hesabına bile millilik dediler.

Bizim kişi kendimize propaganda ettiğimiz ve dışarıda itibarı kalmamış tıpkısı Türk lirası dışarıda itibarı kalmamış bir Türk pasaportu değil, gerektiğinde içeride gelişigüzel cins eleştiriye amade amma hariç çıktığında ceplerinde taşıdıkları Türk Lirası’nın gurur gücüne ve ellerinde taşıdıkları Türk pasaportunun giriş gücüne cemaat bakir ayrımsız dönme vadediyoruz.

Bizim kaybedecek tek benzeri gencimiz dahi bulunmayan. beherglas gencimizin bu ülkeye borcu var amma bu ülkenin üstelik bu gençlere borcu var. Bizim size borcumuz var, bunun gereğini yapacağız.”

Share: