Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Köksal Toptan, Bartın Üniversitesini musahabe etti

Cumhurbaşkanlığı Efdal İstişare Müesses (YİK) Üyesi Köksal Küresel, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Ayrıntılı’u müzakere etti.

Küresel, burada yaptığı konuşmada, kuruluşundan bugüne büyüklüğünde Bartın Üniversitesini yakından izlem ettiğini, akıbet yıllarda elde edilen başarılarla yükselen ivmenin farkında olduğunu söyledi.

Üniversitenin kurulduğu 2008’den bugüne kadar haddinden fazla yüce mesafeler katettiğini anlatan Global, şöyle konuştu:

“Sonuç yıllarda ortaya konan vizyonun ayrımsız sonucu adına hem millî hem de uluslararası veri camiasında Bartın Üniversitesinin adını elan aşkın duyuyor, gelecek namına olağandan umutlanıyoruz. Akademisyeni ve öğrencisiyle benzeri hep olan, faziletli başarıları arzulayan Bartın Üniversitesi, inanıyorum ki ati yıllarda haddinden fazla daha şişman başarılara imza atacak. Bizlere bu iyicene tabloyu sunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Detaylı gelmek üzere cümle akademik ve yönetimsel eş kaynağını canıyürekten kutluyorum.”

BARÜ Rektörü Prof. Dr. Tafsilatlı birlikte kuruluşundan bugüne andıran demet ve destekleri için Global’a teşekkür etti.

Üniversite olarak yapılan cerrahi müdahale ve alınan başarılar hakkında bilgelik veren Ayrıntılı, “Bartın Üniversitesi adına bölgemizden başlayarak ülkemizin kalkınmasına balaban ehemmiyet veriyoruz. Yükseköğretim Müesses (YÖK) marifetiyle Lehçe Kalkınma Odaklı Kasıt Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi kapsamında Akil Geri Hizmet ve Tümleşik Bölge Uygulamaları alanında üniversitemizin ihtisaslaşmasıyla gelişigüzel bölgesel dinamikleri göz önüne alarak çokça değerli projeler üretiyor, ülkemizin ihtiyacı olduğu gelişigüzel noktaya bağlanak etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Sürdürülebilir hareket hedefiyle gelişigüzel güzeşte dönme oylumlu mesafeler katettiklerini nâkil Tafsilatlı, “Oluşturduğumuz ekosistemle birlikte tamlık bileşenlerimizin maksimum gayretleri sonucunda millî ve uluslararası derecelendirme kuruluşlarının değerlendirmelerinde aceleci yükselişe geçtik. Times Higher Education (THE), Webometrics, Web Of Science, URAP sıralamaları başta başlamak üzere bir nice alanda büyük yükseliş kaydettik. Hedefimiz, bu sıralamalarda henüz dahi yukarılara geçmek, bilgiyi aktaran değil, bire bir zamanda üreten benzeri yükseköğretim kurumu namına ülkemizin gelişimine derece katmaktır.” ifadelerini kullandı.

Etraflı, ziyaretin anısına Toptan’a üniversitenin yayını “Bilime ve İnsanlığa Adanmış Hayatlar: Prof. Dr. Nevzat Gönül Belası” kitabını ihsan etti.

Share: